- Sputnik Ελλάδα

Η Κ-19 του Παναθηναϊκού συνέτριψε 6-0 την ΑΕΚ (Βίντεο)

Η ομάδα Νέων των «πρασίνων» με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Σέχου, που σημείωσε χατ-τρικ, «φιλοδώρησε» με έξι γκολ την ομάδα της Ένωσης στο γήπεδο του Γαλατσίου.

H ομάδα Κ-19 του Παναθηναϊκού συνέτριψε εκτός έδρας, στο Γαλάτσι, την αντίστοιχη της ΑΕΚ με 6-0.

Σύμφωνα με το novasports.gr, oι «πράσινοι» είχαν για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Σέχου που σημείωσε τρία γκολ.

Στο πρώτο ημίωρο το ματς ήταν ισορροπημένο, όμως ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με μακρινό αριστερό σουτ του Σκεντεράι.

Στο 36', έπειτα από φάση διαρκείας ο Σκερπέζης από κοντά με πλασέ έκανε το 2-0, ενώ στο 40' Σέχου ανέβασε τον δείκτη του σκορ με μακρινό δεξί σουτ.

Στο 54' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Σέχου ανέλαβε την εκτέλεση για το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 63' ο Σέχου ολοκλήρωσε το χατ — τρικ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή για το 5-0, ενώ ο σκορ έκλεισε ο Βαγιανίδης με δεξί διαγώνιο σουτ στο 81ο λεπτό.