- Sputnik Ελλάδα

Ο αγώνας της Κορακάκη που της έδωσε το ασημένιο μετάλλιο (Βίντεο)

© Φωτογραφία : Facebook/European Shooting ConfederationΗ Άννα Κορακάκη με το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
Η Άννα Κορακάκη με το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα - Sputnik Ελλάδα
Δείτε το πώς η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης έφτασε στην κατάκτηση του αργυρού μεταλλίου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας.

Η 22χρονη Ολυμπιονίκης μας, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο αεροβόλο πιστόλι 10 μ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής του Όσιγιεκ, ύστερα από έναν συγκλονιστικό σε εξέλιξη αγώνα.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ελληνίδα πρωταθλήτρια και στην Πολωνή Κλαούντια Μπρες ήταν πραγματικά ενδιαφέρουσα από την αρχή ως το τέλος.

Η Μπρες προηγήθηκε, αλλά η Άννα πέρασε μπροστά και τελικά τα πάντα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και η Πολωνή ήρθε πρώτη με 243,2.

Η επίδοση της πρωταθλήτριάς μας ήταν 242,9 και τρίτη ήταν η Βερόνικα Μάγιορ (Ουγγαρία) με 219,5.