- Sputnik Ελλάδα

Ασημένιο μετάλλιο για την Χατζηλιάδου σε τουρνουά στη Μαδρίτη

Η Ελένη Χατζηλιάδου συνέχισε τις επιτυχίες, αφού κρέμασε το ασημένιο μετάλλιο στο στήθος σε αγώνα Κ1 Premier του καράτε σε τουρνουά στη Μαδρίτη.

Η Ελληνίδα καρατέκα είχε κατακτήσει πέρσι το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καράτε στη Μαδρίτη και στην ίδια πόλη πήρε άλλο ένα μετάλλιο. Ασημένιο αυτή τη φορά.

Η Ελένη Χατζηλιάδου στην προσπάθεια που κάνει για να προκριθεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο του 2020 κατέκτησε ασημένιο μετάλλιο στον αγώνα της σειράς K1 Premier League.

Η Ελληνίδα αθλήτρια έφτασε μέχρι τον τελικού του τουρνουά της Ισπανίας, αλλά έχασε από την  Σοφία Μπερούλτσεβα από το Καζακστάν με 1-0.

Τζωρτζίνα Ξένου: Η 22χρονη καρατέκα, η μάχη της με τον καρκίνο και το μεγάλο στοίχημα