- Sputnik Ελλάδα

Ποδοσφαιριστής στα Νησιά Φερόε έκανε το πιο απίθανο χατ-τρικ – Βίντεο

© Φωτογραφία : Twitter/ KristianΟ Άντριαν Γιουστίνουσεν παίκτης στα Νησιά Φερόε
Ο Άντριαν Γιουστίνουσεν παίκτης στα Νησιά Φερόε - Sputnik Ελλάδα
Ο 21χρονος Άντριαν Γιουστίνουσεν έγραψε ιστορία, καθώς σκόραρε τρία γκολ με εκτελέσεις φάουλ μέσα σε μόλις οκτώ λεπτά στο πρωτάθλημα του απομακρυσμένου κρατιδίου.

Ο Άντριαν Γιουστίνουσεν εξέπληξε το ποδοσφαιρικό κοινό στα Νησιά Φερόε με ένα καταπληκτικό χατ-τρικ μέσα σε οκτώ λεπτά και το πιο φοβερό είναι πως σημείωσε και τα τρία γκολ με εκτελέσεις φάουλ.

Μπάλα ποδοσφαίρου - Sputnik Ελλάδα
Το πρωτάθλημα ξεκινάει κανονικά το Σάββατο στα Νησιά Φερόε

Ο 21χρονος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Τόρσαβν στο ματς με την Άργκιρ την Κυριακή με φάουλ από τα αριστερά στο 8’ του αγώνα.

Μόλις τέσσερα λεπτά μετά, έκανε το ίδιο αλλά από τη δεξιά πλευρά, με τον τερματοφύλακα να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα.

Στο 16’ τα κατάφερε και πάλι και μάλιστα από διαφορετικό σημείο, καθώς αυτή τη φορά η μπάλα ήταν στημένη πιο κεντρικά. Το κρεσέντο του δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 21’ σημείωσε και τέταρτο (!) γκολ αλλά στην κανονική ροή του αγώνα.

Πάντως, παρότι το σκορ ήταν 4-0 στο 21’, μέχρι τη λήξη του ματς δεν μπήκε κι άλλο γκολ, με το 4-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.