- Sputnik Ελλάδα

Ολυμπιακός - Πόρτο: Χάνουν οι Πειραιώτες με 1-0 στο ημίχρονο - Βίντεο

© Φωτογραφία : Intime SportsΕλ Αραμπί στο Ολυμπιακός - Πόρτο
Ελ Αραμπί στο Ολυμπιακός - Πόρτο - Sputnik Ελλάδα
Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την Πόρτο στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Champions League και χάνει στο πρώτο ημίχρονο με 1-0.

Οι Πειραιώτες για να τερματίσουν στην 3η θέση θέλουν τη νίκη χωρίς να τους ενδιαφέρει το αποτέλεσμα του Μάντσεστερ Σίτι - Μαρσέιγ, αλλά προς το παρόν χάνουν από την Πόρτο στο Φάληρο με 1-0.

Οι Πορτογάλοι πήραν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν ο Χολέμπας έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Φέλιξ Μπριχ με τη βοήθεια του VAR έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Οτάβιο έβαλε την μπάλα στα 11 μέτρα από τον Ζοσέ Σα και εκτέλεσε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ για τους «δράκους» στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 15', όταν ο Μπουχαλάκης έκανε φοβερή μπαλιά στον Μασούρα, αλλά αυτός βρέθηκε σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.