- Sputnik Ελλάδα

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ: Το χαμένο πέναλτι του Τζόλη και το γκολ του Σβιντέρσκι - Βίντεο

© Φωτογραφία : Intime Sports / VICHOS NIKOSΣφιντέρσκι και Γούτας στο Ατρόμητος ΠΑΟΚ
Σφιντέρσκι και Γούτας στο Ατρόμητος ΠΑΟΚ - Sputnik Ελλάδα
Ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται αυτή την ώρα από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για τη 15η αγωνιστική της Super League και προηγείται με 1-0 στο ημίχρονο. Χαμένο πέναλτι ο Χρήστος Τζόλης.
Στο Περιστέρι ο Ατρόμητος και ο ΠΑΟΚ ολοκληρώνουν το πρόγραμμα της αγωνιστικής, σε ένα καθοριστικό παιχνίδι για τη συνέχεια του πρωταθλήματος και ο δικέφαλος προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με 1-0.
Στο 15ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι όταν ο Κωτσόπουλος έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και την εκτέλεση ανέλαβε ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν το έβαλε κάτω και εφτά λεπτά αργότερα πήρε το προβάδισμα με τον Κάρολ Σβιντέρφσκι. Ο Τζόλης μπήκε από αριστερά στην περιοχή και έκανε τη σέντρα ακριβείας προς τον Πολωνό επιθετικό, ο οποίος ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Γούτα και με κεφαλιά νίκησε τον Γιαννιώτη.