Έχετε εγγραφεί με επιτυχία
Παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο που εστάλη στο
 - Sputnik Ελλάδα
Αθλητικά
Αθλητικές ειδήσεις για ποδόσφαιρο, μπάσκετ και όλα τα σπορ. Οι κορυφαίες ελληνικές και διεθνείς αθλητικές στιγμές με επικαιρότητα και σχολιασμό.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

© Φωτογραφία : SOOC/Konstantinos Tsakalidis Κατερίνα Στεφανίδη
Κατερίνα Στεφανίδη - Sputnik Ελλάδα, 1920, 16.07.2021
Βρείτε μας
Δείτε πότε θα γίνουν οι προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών στο Τόκιο.
Η αντίστροφη αναμέτρηση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο έχει ξεκινήσει. Δείτε πότε αγωνίζονται οι 83 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες για τα προκριματικά.
Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο 2020 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 14.07.2021
Αθλητικά
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Το πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων της ΕΡΤ
Βέβαια, αν προκριθούν θα υπάρξουν και νέες τηλεοπτικές μεταδόσεις με τις προσπάθειες τους.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

02:30 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στέφανος Ντούσκος, Αννέτα Κυρίδου
03:00 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ - Προκριματικός ατομικού γυναικών: Ευαγγελία Ψάρρα

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:50 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Προκριματικός δίκωπου γυναικών: Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου
03:00 (ΕΡΤSPORTS) ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ: Παναγιώτης Γκιώνης
05:00 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ: Πολυχρόνης Τζωρτζάκης
08:30 (ΕΡΤ2) ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: Λευτέρης Πετρούνιας
13:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Απόστολος Στάμος
13:28 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα πεταλούδα: Άννα Ντουντουνάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Βύρωνας Κοκκαλάνης, Βασιλεία Καραχάλιου
03:00 (ΕΡΤ1) ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Άννα Κορακάκη
03:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Νίκος Μαυρομμάτης
04:00 (ΕΡΤ2) ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: Φένια Τζέλη
05:30 (ΕΡΤ1) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ελλάδα - Ουγγαρία
09:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Κατερίνα Δίβαρη
14:19 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ύπτιο: Απόστολος Χρήστου
15:10 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ προκριματικός 4Χ100: Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεφ

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΞΙΦΑΣΚΙΑ: Δώρα Γκουντούρα
09:00 (ΕΡΤ2) ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Περικλής Ηλίας

ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Αλέξης Ντανατσίδης
07:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Γιάννης Μιτάκης
12:02 (ΕΡΤ3)ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ελεύθερο: Απόστολος Χρήστου
14:37 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 800 μέτρα ελεύθερο: Κώστας Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος

ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Ελισάβετ Τελτσίδου
06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
08:50 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Αιμιλία Τσούλφα - Αριάδνη Σπανάκη
14:15 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ανδρέας Βαζαίος

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

12:20 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΕΛΛΑΔΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 100 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
11:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 50 μέτρα ελεύθερο: Κριστιάν Γκολομέεφ
11:05 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ τριπλούν: Βούλα Παπαχρήστου
15:50 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ σκυταλοδρομία 4Χ100: Μακρυγιάννης, Μερετσόλιας, Βαζαίος, Χρήστου

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά δισκοβολία: Κρίστι Αναγνωστοπούλου
03:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής
04:45 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Ελισάβετ Περισίδου
05:50 (ΕΡΤ SPORTS) ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: Θοδωρής Ιακωβίδης
13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά μήκος: Μίλτος Τέντογλου
13:50 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ν. ΑΦΡΙΚΗ - ΕΛΛΑΔΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ Προκριματικά σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης
04:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 200 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
05:30 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΗΠΑ - ΕΛΛΑΔΑ
13:20 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κατερίνα Στεφανίδη, Ελένη Πόλακ, Νικόλ Κυριακοπούλου

ΤΡΙΤΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης
13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Κώστας Δουβαλίδης
13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο τεχνικό πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη - Εβελίνα Παπάζογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη - Εβελίνα Παπάζογλου

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:30 (ΕΡΤ2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ μαραθώνια: Άλκης Κυνηγάκης
05:30 (ΕΡΤ1) ΠΑΛΗ: Μαρία Πρεβολαράκη
09:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου σκρατς (1/4): Χρήστος Βολικάκης
10:27 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου τέμπο (2/4): Χρήστος Βολικάκης
11:07 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας αποκλεισμού (3/4): Χρήστος Βολικάκης
11:55 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας πόντων (4/4): Χρήστος Βολικάκης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

02:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 50 χλμ βάδην: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
05:30 (ΕΡΤ2) ΠΑΛΗ: Γιώργος Πιλίδης
10:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 20 χλμ βάδην: Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Πένυ Τσινοπούλου, Κυριακή Φιλτισάκου
13:30 (ΕΡΤ1) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ομαδικό
Ροή ειδήσεων
0
Πρόσφατα πρώταΠαλαιότερα πρώτα
loader
Live
Заголовок открываемого материала
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала
Internacional
InternationalEnglishΑγγλικάMundoEspañolΙσπανικά
Ευρώπη
DeutschlandDeutschΓερμανικάFranceFrançaisΓαλλικάΕλλάδαΕλληνικάΕλληνικάItaliaItalianoΙταλικάČeská republikaČeštinaΤσέχικαPolskaPolskiΠολωνικάСрбиjаСрпскиΣέρβικαLatvijaLatviešuΛετονικάLietuvaLietuviųΛιθουανικάMoldovaMoldoveneascăΜολδαβικάБеларусьБеларускiΛευκορωσικά
Νότιος Καύκασος
АҧсныАҧсышәалаΑμπχαζικάԱրմենիաՀայերենΑρμενικάAzərbaycanАzərbaycancaΑζερικάХуссар ИрыстонИронауΟσσετικάსაქართველოქართულიΓεωργιανά
Μέση Ανατολή
Sputnik عربيArabicΑραβικάTürkiyeTürkçeΤούρκικαSputnik ایرانPersianΦαρσίSputnik افغانستانDariΝταρί
Κεντρική Ασία
ҚазақстанҚазақ тіліΚαζακικάКыргызстанКыргызчаΚιργιζικάOʻzbekistonЎзбекчаΟυζμπεκικάТоҷикистонТоҷикӣΤατζικικά
Ανατολική και Νοτιοανατολική Ασία
Việt NamTiếng ViệtΒιετναμέζικα日本日本語Ιαπωνικά俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Κινέζικα (απλοπ.)俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Κινέζικα (παραδ.)
Νότια Αμερική
BrasilPortuguêsΠορτογαλικά