Έχετε εγγραφεί με επιτυχία
Παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο που εστάλη στο
 - Sputnik Ελλάδα
Αθλητικά
Αθλητικές ειδήσεις για ποδόσφαιρο, μπάσκετ και όλα τα σπορ. Οι κορυφαίες ελληνικές και διεθνείς αθλητικές στιγμές με επικαιρότητα και σχολιασμό.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του ποδοσφαίρου στους Ολυμπιακούς Αγώνες

© AFP 2021 / Patrick SmithΜπάλα ποδοσφαίρου
Μπάλα ποδοσφαίρου - Sputnik Ελλάδα, 1920, 22.07.2021
Βρείτε μας
Πού μπορείτε να δείτε τους αγώνες ποδοσφαίρου του ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο.
Το ποδόσφαιρο στους Ολυμπιακούς Αγώνες παραδοσιακά δεν έχει την αίγλη των άλλων αθλημάτων, καθώς συμμετέχουν οι ομάδες Κ-23 κάθε χώρας, με την εξαίρεση τριών παικτών που μπορούν να είναι πάνω από 23 ετών.
Σημαία των Ολυμπιακών Αγώνων - Sputnik Ελλάδα, 1920, 22.07.2021
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021
Ολυμπιακοί Αγώνες: Με μηνύματα φυλετικής ισότητας και κατά του ρατσισμού η παρέλαση των αθλητών
Στο τουρνουά των Ανδρών συμμετέχουν 16 ομάδες χωρισμένες σε 4 ομίλους των τεσσάρων. Στα προημιτελικά προκρίνονται οι δυο πρώτοι της βαθμολογίας παίζοντας αγώνες «χιαστί» (Α1-Β2, Β1-Α2 κ.ο.κ.) ενώ ο τελικός θα διεξαχθεί στις 7 Αυγούστου.

Αναλυτικά οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

23 Ιουλίου 12:00 Αργεντινή – Αυστραλία (ΕΡΤ3 – Μαγνητοσκόπηση)
25 Ιουλίου 10:30 Αίγυπτος – Αργεντινή (ΕΡΤ3 – LIVE)
31 Ιουλίου 11:00 Α' ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (ΕΡΤ Sports – LIVE)
14:00 Δ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (ΕΡΤ Sports2 – LIVE)
3 Αυγούστου 11:00 Α ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (ΕΡΤ Sports2 – LIVE)
14:00 Β ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (ΕΡΤ Sports2 – LIVE)
Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:
Ποδόσφαιρο ανδρών
Α όμιλος
Ιαπωνία
Νότια Αφρική
Μεξικό
Γαλλία
Β όμιλος
Νέα Ζηλανδία
Νότια Κορέα
Ονδούρα
Ρουμανία
Γ όμιλος
Αίγυπτος
Ισπανία
Αργεντινή
Αυστραλία
Δ όμιλος
Βραζιλία
Γερμανία
Ακτή Ελεφαντοστού
Σαουδική Αραβία
Το αναλυτικό πρόγραμμα:
Φάση ομίλων
Πέμπτη 22 Ιουλίου
11:00 Μεξικό – Γαλλία
16:00 Ιαπωνία – Νότια Αφρική
11:00 Νέα Ζηλανδία – Νότια Κορέα
16:00 Ονδούρα – Ρουμανία
10:30 Αίγυπτος – Ισπανία
15:30 Αργεντινή – Αυστραλία
10:30 Ακτή Ελεφαντοστού – Σαουδική Αραβία
15:30 Βραζιλία – Γερμανία
Κυριακή 25 Ιουλίου
11:00 Γαλλία – Νότια Αφρική
16:00 Ιαπωνία – Μεξικό
11:00 Νέα Ζηλανδία – Ονδούρα
16:00 Ρουμανία – Νότια Κορέα
10:30 Αίγυπτος – Αργεντινή
15:30 Αυστραλία – Ισπανία
11:30 Βραζιλία – Ακτή Ελεφαντοστού
16:30 Σαουδική Αραβία – Γερμανία
Τετάρτη 28 Ιουλίου
16:30 Νότια Αφρική – Μεξικό
16:30 Γαλλία – Ιαπωνία
11:30 Ρουμανία – Νέα Ζηλανδία
11:30 Νότια Κορέα – Ονδούρα
16:00 Αυστραλία – Αίγυπτος
16:00 Ισπανία – Αργεντινή
11:00 Γερμανία – Ακτή Ελεφαντοστού
11:00 Σαουδική Αραβία – Βραζιλία
Νοκ άουτ
Προημιτελική φάση
31 Ιουλίου
11:00 Πρώτος Προημιτελικός
12:00 Δεύτερος Προημιτελικός
13:00 Τρίτος Προημιτελικός
14:00 Τέταρτος Προημιτελικός
3 Αυγούστου
Ημιτελική φάση
11:00 Πρώτος ημιτελικός
16:00 Δεύτερος ημιτελικός
6 Αυγούστου
16:00 Μικρός τελικός
7 Αυγούστου
14:30 Μεγάλος τελικός
Ροή ειδήσεων
0
Πρόσφατα πρώταΠαλαιότερα πρώτα
loader
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала
Διεθνή
InternationalEnglishΑγγλικάMundoEspañolΙσπανικά
Ευρώπη
DeutschlandDeutschΓερμανικάFranceFrançaisΓαλλικάΕλλάδαΕλληνικάΕλληνικάItaliaItalianoΙταλικάČeská republikaČeštinaΤσέχικαPolskaPolskiΠολωνικάСрбиjаСрпскиΣέρβικαLatvijaLatviešuΛετονικάLietuvaLietuviųΛιθουανικάMoldovaMoldoveneascăΜολδαβικάБеларусьБеларускiΛευκορωσικά
Νότιος Καύκασος
АҧсныАҧсышәалаΑμπχαζικάԱրմենիաՀայերենΑρμενικάAzərbaycanАzərbaycancaΑζερικάХуссар ИрыстонИронауΟσσετικάსაქართველოქართულიΓεωργιανά
Μέση Ανατολή
Sputnik عربيArabicΑραβικάTürkiyeTürkçeΤούρκικαSputnik ایرانPersianΦαρσίSputnik افغانستانDariΝταρί
Κεντρική Ασία
ҚазақстанҚазақ тіліΚαζακικάКыргызстанКыргызчаΚιργιζικάOʻzbekistonЎзбекчаΟυζμπεκικάТоҷикистонТоҷикӣΤατζικικά
Ανατολική και Νοτιοανατολική Ασία
Việt NamTiếng ViệtΒιετναμέζικα日本日本語Ιαπωνικά俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Κινέζικα (απλοπ.)俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Κινέζικα (παραδ.)
Νότια Αμερική
BrasilPortuguêsΠορτογαλικά