Έχετε εγγραφεί με επιτυχία
Παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο που εστάλη στο
 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 23.07.2021
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021
Πλήρης κάλυψη για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Από την Τελετή Έναρξης μέχρι την Τελετή Λήξης, βρείτε εδώ τα σημαντικότερα γεγονότα από όλα τα αθλήματα, κατατάξεις, μετάλλια και τα κορυφαία στιγμιότυπα κάθε μέρας. Όλα τα νέα της ελληνικής αποστολής και των Ελλήνων αθλητών που συμμετέχουν στη διοργάνωση.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Η μάχη της Άννας Κορακάκη με φόντο το μετάλλιο - Πότε και τι ώρα αγωνίζεται

© Sputnik / Ramil Sitdikov / Μεταφορά στο αρχείο φωτογραφίαςΗ Άννα Κορακάκη
Η Άννα Κορακάκη - Sputnik Ελλάδα, 1920, 24.07.2021
Βρείτε μας
Η Ελληνίδα σκοποβόλος μπαίνει στη μάχη με φόντο ένα μετάλλιο.
Η Τελετή Έναρξης των 32ων Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο έγινε την Παρασκευή και πρώτη στο Στάδιο μπήκαν οι Έλληνες σημαιοφόροι με τον Λευτέρη Πετρούνια και την Άννα Κορακάκη. Πότε αγωνίζεται η Ελληνίδα σκοποβόλος.
Η Άννα Κορακάκη αγωνίζεται τα ξημερώματα της Κυριακής στο αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m και είναι φαβορί για να πάρει την πρόκριση για τον τελικό που θα διεξαχθεί την ίδια μέρα. Η Δραμινή αθλήτρια είναι από τα φαβορί, ώστε να κερδίσει ένα Ολυμπιακό μετάλλιο.
Οι αγώνες της ξεκινούν στις 3 τα ξημερώματα και ολοκληρώνονται στις 10:00 με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κορακάκη

Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός - Άννα Κορακάκη
Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)
Κατερίνα Στεφανίδη - Sputnik Ελλάδα, 1920, 16.07.2021
Αθλητικά
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα για την Κυριακή 25 Ιουλίου 2021

Τένις (5:00 - 14:00)
Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς - Φίλιπ Κολσράιμπερ
ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (05:30, ΕΡΤ1)
Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία - Ελλάδα
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (3:00 - 10:00)
Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (06:00 - 12:00)
RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Κατερίνα Δίβαρη
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Βασιλεία Καραχάλιου
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (03:00 - 05:40)
Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (04:00 - 11:00, ΕΡΤ2)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) - Φένια Τζέλη
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 16:30
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (8:00 - 11:45)
Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον έχει προκριθεί)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΕΡΤ3)
400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός - Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον έχει προκριθεί)
100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον έχει προκριθεί)
100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου
15:10 (ΕΡΤ3) προκριματικός 4Χ100: Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεφ
Ροή ειδήσεων
0
Πρόσφατα πρώταΠαλαιότερα πρώτα
loader
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала
Διεθνή
InternationalEnglishΑγγλικάMundoEspañolΙσπανικά
Ευρώπη
DeutschlandDeutschΓερμανικάFranceFrançaisΓαλλικάΕλλάδαΕλληνικάΕλληνικάItaliaItalianoΙταλικάČeská republikaČeštinaΤσέχικαPolskaPolskiΠολωνικάСрбиjаСрпскиΣέρβικαLatvijaLatviešuΛετονικάLietuvaLietuviųΛιθουανικάMoldovaMoldoveneascăΜολδαβικάБеларусьБеларускiΛευκορωσικά
Νότιος Καύκασος
ԱրմենիաՀայերենΑρμενικάАҧсныАҧсышәалаΑμπχαζικάХуссар ИрыстонИронауΟσσετικάსაქართველოქართულიΓεωργιανάAzərbaycanАzərbaycancaΑζερικά
Μέση Ανατολή
Sputnik عربيArabicΑραβικάTürkiyeTürkçeΤούρκικαSputnik ایرانPersianΦαρσίSputnik افغانستانDariΝταρί
Κεντρική Ασία
ҚазақстанҚазақ тіліΚαζακικάКыргызстанКыргызчаΚιργιζικάOʻzbekistonЎзбекчаΟυζμπεκικάТоҷикистонТоҷикӣΤατζικικά
Ανατολική και Νοτιοανατολική Ασία
Việt NamTiếng ViệtΒιετναμέζικα日本日本語Ιαπωνικά俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Κινέζικα (απλοπ.)俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Κινέζικα (παραδ.)
Νότια Αμερική
BrasilPortuguêsΠορτογαλικά