Έχετε εγγραφεί με επιτυχία
Παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο που εστάλη στο
 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 23.07.2021
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021
Πλήρης κάλυψη για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Από την Τελετή Έναρξης μέχρι την Τελετή Λήξης, βρείτε εδώ τα σημαντικότερα γεγονότα από όλα τα αθλήματα, κατατάξεις, μετάλλια και τα κορυφαία στιγμιότυπα κάθε μέρας. Όλα τα νέα της ελληνικής αποστολής και των Ελλήνων αθλητών που συμμετέχουν στη διοργάνωση.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Οι ελληνικές συμμετοχές και το τηλεοπτικό πρόγραμμα για την Κυριακή (25/07)

© Sputnik / Vladimir Pesnya / Μεταφορά στο αρχείο φωτογραφίαςΟλυμπιακοί Αγώνες κάμερα
Ολυμπιακοί Αγώνες κάμερα - Sputnik Ελλάδα, 1920, 24.07.2021
Βρείτε μας
Η δεύτερη μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων έχει αρκετές ελληνικές συμμετοχές.
Οι Ολυμπιακοί Αγώνες συνεχίζονται με τη δεύτερη μέρα, όπου οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες σε διαφορετικά σπορ θα πάρουν μέρος στο Τόκιο.
Μετά τη μεγάλη αύξηση των κρουσμάτων τις τελευταίες ημέρες στην Ιαπωνία το Τόκιο κήρυξε κατάσταση έκτακτης ανάγκης έως και τις 22 Αυγούστου. Έτσι οι Ολυμπιακοί Αγώνες γίνονται χωρίς θεατές.

Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα για την Κυριακή 25 Ιουλίου 2021

Τένις (5:00 - 14:00)

Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς - Φίλιπ Κολσράιμπερ

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (05:30, ΕΡΤ1)

Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία - Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (3:00 - 10:00, ΕΡΤ1)

Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης
Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός - Άννα Κορακάκη
Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (06:00 - 12:00)

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Κατερίνα Δίβαρη
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (03:00 - 05:40)

Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (04:00 - 11:00, ΕΡΤ2)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) - Φένια Τζέλη
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 16:30
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (8:00 - 11:45)

Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον έχει προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΕΡΤ3)

400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός - Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον έχει προκριθεί)
100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον έχει προκριθεί)
100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου
15:10 (ΕΡΤ3) προκριματικός 4Χ100: Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεφ
Ροή ειδήσεων
0
Πρόσφατα πρώταΠαλαιότερα πρώτα
loader
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала
Διεθνή
InternationalEnglishΑγγλικάMundoEspañolΙσπανικά
Ευρώπη
DeutschlandDeutschΓερμανικάFranceFrançaisΓαλλικάΕλλάδαΕλληνικάΕλληνικάItaliaItalianoΙταλικάČeská republikaČeštinaΤσέχικαPolskaPolskiΠολωνικάСрбиjаСрпскиΣέρβικαLatvijaLatviešuΛετονικάLietuvaLietuviųΛιθουανικάMoldovaMoldoveneascăΜολδαβικάБеларусьБеларускiΛευκορωσικά
Νότιος Καύκασος
ԱրմենիաՀայերենΑρμενικάАҧсныАҧсышәалаΑμπχαζικάХуссар ИрыстонИронауΟσσετικάსაქართველოქართულიΓεωργιανάAzərbaycanАzərbaycancaΑζερικά
Μέση Ανατολή
Sputnik عربيArabicΑραβικάTürkiyeTürkçeΤούρκικαSputnik ایرانPersianΦαρσίSputnik افغانستانDariΝταρί
Κεντρική Ασία
ҚазақстанҚазақ тіліΚαζακικάКыргызстанКыргызчаΚιργιζικάOʻzbekistonЎзбекчаΟυζμπεκικάТоҷикистонТоҷикӣΤατζικικά
Ανατολική και Νοτιοανατολική Ασία
Việt NamTiếng ViệtΒιετναμέζικα日本日本語Ιαπωνικά俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Κινέζικα (απλοπ.)俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Κινέζικα (παραδ.)
Νότια Αμερική
BrasilPortuguêsΠορτογαλικά