Έχετε εγγραφεί με επιτυχία
Παρακαλώ ακολουθήστε τον σύνδεσμο που εστάλη στο
 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 23.07.2021
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021
Πλήρης κάλυψη για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Από την Τελετή Έναρξης μέχρι την Τελετή Λήξης, βρείτε εδώ τα σημαντικότερα γεγονότα από όλα τα αθλήματα, κατατάξεις, μετάλλια και τα κορυφαία στιγμιότυπα κάθε μέρας. Όλα τα νέα της ελληνικής αποστολής και των Ελλήνων αθλητών που συμμετέχουν στη διοργάνωση.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Οι ελληνικές συμμετοχές και το τηλεοπτικό πρόγραμμα για την Δευτέρα (26/07)

© Sputnik / Alexander VilfΚάμερα Ολυμπιακοί Αγώνες
Κάμερα Ολυμπιακοί Αγώνες - Sputnik Ελλάδα, 1920, 25.07.2021
Βρείτε μας
Πάμε στην τρίτη μέρα διεξαγωγής της 32ς Ολυμπιάδας.
Συνεχίζονται με αμείωτο ενδιαφέρον οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Τόκιο και στην μάχη μπαίνουν και άλλοι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.
Η ΕΡΤ έχει κάνει γνωστό και το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο με τις μεταδόσεις να είναι καθημερινές.
Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο 2020 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 14.07.2021
Αθλητικά
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Το πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων της ΕΡΤ

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών για τη Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΤΕΝΙΣ (5:00 - 14:00)
Δεύτερος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (αν έχει προκριθεί)
Δεύτερος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (αν έχει προκριθεί)
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (3:00 - 11:15)
Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Δεύτερη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης
Σκιτ ανδρών: Τελικός - Νίκος Μαυρομάτης (αν έχει προκριθεί)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (06:00 - 12:00)
RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 4-6 - Κατερίνα Δίβαρη
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 - Βασιλεία Καραχάλιου
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (03:00 - 05:20)
Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (09:00 - 11:00, ΕΡΤ2)
Αγώνας ανδρών - Περικλής Ηλίας
Η Δώρα Γκουντούρα - Sputnik Ελλάδα, 1920, 04.07.2021
Αθλητικά
Δώρα Γκουντούρα στο Sputnik: Πιασάρικο να πω για Ολυμπιακό μετάλλιο - Στο Τόκιο πάω με το πείσμα μου
ΞΙΦΑΣΚΙΑ (03:00 - 10:20, ΕΡΤ2)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "64" - Δώρα Γκουντούρα
Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "32" - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "16" - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
ΞΙΦΑΣΚΙΑ (12:00 - 16:10, ΕΡΤ2)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των ημιτελικοί - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου - Δώρα Γκουντούρα (αν έχει προκριθεί)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (04:00 - 07:00)
Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (αν έχει προκριθεί)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (8:30 - 11:30)
Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (αν έχει προκριθεί)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (04: 30 - 06:40, ΕΡΤ3)
100μ. πεταλούδα γυναικών: Τελικός - Άννα Ντουντουνάκη (αν έχει προκριθεί)
100μ. ύπτιο ανδρών: Ημιτελικοί - Απόστολος Χρήστου (αν έχει προκριθεί)
4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός - Συμμετοχή εθνικής ομάδας (αν έχει προκριθεί)
Ροή ειδήσεων
0
Πρόσφατα πρώταΠαλαιότερα πρώτα
loader
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала
Διεθνή
InternationalEnglishΑγγλικάMundoEspañolΙσπανικά
Ευρώπη
DeutschlandDeutschΓερμανικάFranceFrançaisΓαλλικάΕλλάδαΕλληνικάΕλληνικάItaliaItalianoΙταλικάČeská republikaČeštinaΤσέχικαPolskaPolskiΠολωνικάСрбиjаСрпскиΣέρβικαLatvijaLatviešuΛετονικάLietuvaLietuviųΛιθουανικάMoldovaMoldoveneascăΜολδαβικάБеларусьБеларускiΛευκορωσικά
Νότιος Καύκασος
ԱրմենիաՀայերենΑρμενικάАҧсныАҧсышәалаΑμπχαζικάХуссар ИрыстонИронауΟσσετικάსაქართველოქართულიΓεωργιανάAzərbaycanАzərbaycancaΑζερικά
Μέση Ανατολή
Sputnik عربيArabicΑραβικάTürkiyeTürkçeΤούρκικαSputnik ایرانPersianΦαρσίSputnik افغانستانDariΝταρί
Κεντρική Ασία
ҚазақстанҚазақ тіліΚαζακικάКыргызстанКыргызчаΚιργιζικάOʻzbekistonЎзбекчаΟυζμπεκικάТоҷикистонТоҷикӣΤατζικικά
Ανατολική και Νοτιοανατολική Ασία
Việt NamTiếng ViệtΒιετναμέζικα日本日本語Ιαπωνικά俄罗斯卫星通讯社中文(简体)Κινέζικα (απλοπ.)俄罗斯卫星通讯社中文(繁体)Κινέζικα (παραδ.)
Νότια Αμερική
BrasilPortuguêsΠορτογαλικά