- Sputnik Ελλάδα, 1920

Ολυμπιακός: Πικρό αντίο στο Champions League - Αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Λουντογκόρετς

© Φωτογραφία : Intime Sports / ΤΖΑΜΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΟ Καμαρά στο Ολυμπιακός - Λουντογκόρετς
Ο Καμαρά στο Ολυμπιακός - Λουντογκόρετς - Sputnik Ελλάδα, 1920, 10.08.2021
Ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Champions League από τη Λουντογκόρετς, στη διαδικασία των πέναλτι. 2-2 το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.
Ο Ολυμπιακός έμεινε εκτός από τη συνέχεια του Champions League, καθώς αποκλείστηκε στη διαδικασία των πέναλτι με 4-1 από την Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία.
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση, το σκορ ήταν 2-2.
Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με τέρμα του Εμβιλά μετά από σέντρα του Μασούρα.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χάρη σε αυτογκόλ του Σεμέδο με κεφαλιά.
Στο 56', ο Σωτηρίου έβαλε μπροστά τη Λουντογκόρετς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Ντεσπότοφ από τον Ανδρούτσο.
Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ολυμπιακός απάντησε με πέναλτι του Ελ Αραμπί, κάνοντας το 2-2.