- Sputnik Ελλάδα, 1920

Πρωτοφανές ξύλο και τσαμπουκάδες σε αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου στο Μεξικό – Βίντεο

© Φωτογραφία : YouTube/TUDN MéxicoΞύλο σε αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου
Ξύλο σε αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου - Sputnik Ελλάδα, 1920, 25.08.2021
Ντροπιαστικές σκηνές εκτυλίχθηκαν στο ματς της Νεκάξα με την Πουέμπλα, με τις παίκτριες των δυο ομάδων να παίζουν ξύλο μεταξύ τους.
Πρωτόγνωρα σκηνικά έγιναν στο γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου στο Μεξικό, στον αγώνα της Νεκάξα με την Πουέμπλα.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ξέσπασε ένας απίστευτος καυγάς έξω από τη μεγάλη περιοχή, με μια παίκτρια των γηπεδούχων να σπρώχνει και να ρίχνει κάτω μια αντίπαλό της.
Έπειτα από αυτό, η σύρραξη γενικεύτηκε, ενώ εισέβαλαν στο γήπεδο και παίκτριες από τον πάγκο της Πουέμπλα.
Ξύλο μεταξύ γυναικών σε αγώνα μπέιζμπολ - Sputnik Ελλάδα, 1920, 26.05.2021
Κορίτσια, αφήστε τα μίση: Άγριο ξύλο μεταξύ γυναικών σε αγώνα μπέιζμπολ – Βίντεο
Μόλις ηρέμησαν τα πράγματα, η διαιτήτρια απέβαλε μία παίκτρια από κάθε ομάδα, συγκεκριμένα αυτές που ξεκίνησαν τον καυγά.
Για την ιστορία, η Νεκάξα πήρε τη νίκη με 1-0 χάρη σε ένα γκολ στο 74ο λεπτό του αγώνα.