- Sputnik Ελλάδα, 1920

Πρώτο "τρίποντο" για τον Ολυμπιακό: Νίκησε με 2-1 την Λαμία

© Φωτογραφία : COSMOTETo 1-0 του Ολυμπιακού από τον Σισέ
To 1-0 του Ολυμπιακού από τον Σισέ - Sputnik Ελλάδα, 1920, 19.09.2021
Οι "ερυθρόλευκοι" σημείωσαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 2-1 επί της Λαμίας, χάρη σε τέρματα των Σισέ και Μπουχαλάκη.
Η πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα της Super League είναι γεγονός καθώς οι Πειραιώτες νίκησαν στην Λαμία με 2-1 την τοπική ομάδα.
Το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» άνοιξε στο 12ο λεπτό, ο Σισέ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά.
Ο Μπουχαλάκης στο 32', μετά από πάσα του Καμαρά, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην εστία της Λαμίας για το 2-0.
Η Λαμία αντέδρασε και στο 72ο λεπτό, ο Καραμάνος, μετά από γύρισμα του Ελευθεριάδη μείωσε σε 1-2.
Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας (40′ Βύντρα), Αντζέτζο, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ- Τζανδάρης (84′ Γκέντσογλου), Νούνιες, Τιρόνε (65′ Μανούσος), Ρόμανιτς, Μανουσάκης (65′ Ελευθεριάδης), Καραμάνος.
Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Καρμπόβνικ (84′ Ανδρούτσος), Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ, Μπουχαλάκης. Μ. Καμαρά (84′ Σουρλής), Αγκιμπού Καμαρά (76′ Βρουσάι), Βαλμπουενά (61′ Κουντέ), Ονιεκούρου (76′ Λόπες), Τικίνιο.