- Sputnik Ελλάδα, 1920

Super League: Καρέ τερμάτων του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ιωνικό

© Φωτογραφία : INTIME SPORTS / Δημήτρης ΜπιρντάχαςΣτιγμιότυπο από το ματς του Παναθηναϊκού - Ιωνικού για τη Super League 2021-2022, 16 Οκτωβρίου 2021
Στιγμιότυπο από το ματς του Παναθηναϊκού - Ιωνικού για τη Super League 2021-2022, 16 Οκτωβρίου 2021 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 16.10.2021
Καρέ τερμάτων σημείωσε εντός έδρας, το Σάββατο (16/10), ο Παναθηναϊκός αφού νίκησε τον Ιωνικό με 4-1 για το πρωτάθλημα της Super League.
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εντός έδρας, το Σάββατο (16/10), με 4-1 κόντρα στον Ιωνικό για το πρωτάθλημα της Super League.
Συγκεκριμένα, οι «πράσινοι» πήραν από νωρίς το προβάδισμα στην αναμέτρηση αφού ο Καρλίτος κατέβασε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε στο 6ο λεπτό για το 1-0.
Φάση από αγώνα της Εθνικής Νεανίδων Πόλο το 2021 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 16.10.2021
«Ασημένια» στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 η Εθνική Πόλο Νέων Γυναικών
Εντούτοις, έξι λεπτά αργότερα, ο Ιωνικός έφερε το ματς στα ίσια (1-1) χάρη σε ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Σάντσες.
Παρ' όλα αυτά, με σόου του Καρλίτος στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναθηναϊκός πήρε εκ νέου το προβάδισμα (2-1) και έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.
Κατά το δεύτερο μέρος, οι «πράσινοι» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έτσι το 3-1 διαμορφώθηκε, στο 53ο λεπτό, όταν ο Βαφέας θέλησε να γυρίσει την μπάλα προς τον Χουτεσιώτη από πλάγια θέση, αλλά ο Καρλίτος έτρεξε, αξιοποίησε την ευκαιρία και σκόραρε.
Εν τέλει, το 4-1 διαμόρφωσε ο Παλάσιος από το σημείο του πέναλτι αφού τον ανέτρεψε ο Κωνσταντινίδης στο 55ο λεπτό και η κατάσταση δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ματς.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μπρινιόλι, Σάντσες, Σάρλια, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος (86' Μαουρίσιο), Χατζηγιοβάνης (81' Μπουζούκης), Καρλίτος (70' Ιωαννίδης), Βιτάλ (82' Αϊτόρ), Παλάσιος (70' Βιγιαφάνιες).
ΙΩΝΙΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Βαφέας, Άοσμαν (86' Μύγας), Καμπράλ (70' Γκοτσούλιας), Βαλεριάνος, Ματσούκας (69 Μπάσα), Σάντσες, Ρομαό, Κωνσταντινίδης, Κάνιας (69' Μάναλης), Τουράμ.