Πρώην παίκτης της ΑΕΚ χτύπησε οπαδό αντίπαλης ομάδας

© Φωτογραφία : Intime Sports / MATTHAIOS YORGOSΛιβάγια Βιεϊρίνια στο ΠΑΟΚ ΑΕΚ
Λιβάγια Βιεϊρίνια στο ΠΑΟΚ ΑΕΚ - Sputnik Ελλάδα, 1920, 22.11.2021
Τον δείχνει ένα βίντεο.
Ο Μάρκο Λιβάγια θα μπορούσε να είχε τιμωρηθεί δραστικά επειδή χτύπησε οπαδό αντίπαλης ομάδας στο ντέρμπι του κροατικού πρωταθλήματος.
Το 100ο ντέρμπι της Αδριατικής από την ανεξαρτησία της Κροατίας, ανάμεσα στη Χάιντουκ και τη Ριέκα είχε πολύ ένταση, πάθος, αλλά και γκολ. Η Χάιντουκ Σπλιτ, ομάδα του Μάρκο Λιβάγια, επικράτησε με 3-2 χάρη σε ένα τέρμα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
Μετά τον αγώνα, ένας οπαδός της Ριέκα έτρεξε στο γήπεδο και χτύπησε τον βοηθό προπονητή της Χάιντουκ, Μίσλαβ Καρογλάν και ο διευθυντής ασφαλείας της Χάιντουκ Αντόνιο Βούκοβιτς του απάντησε.
Ο Μαραντόνα και η 16χρονη Μάβις Αλβάρες - Sputnik Ελλάδα, 1920, 22.11.2021
Μαραντόνα: Νέες καταγγελίες της 16χρονης - «Με βίαζε κι η μητέρα μου ήταν πίσω από την πόρτα»

Το βίντεο με την πράξη του Λιβάγια

Αλλά αυτό δεν ήταν το μόνο περιστατικό. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ένας οπαδός έτρεξε στο γήπεδο και κατευθύνθηκε προς τον Στέφαν Σίμιτς της Χάιντουκ.
Ένα βίντεο εμφανίστηκε στα κοινωνικά δίκτυα που δείχνει ότι ο Σίμιτς τον έσπρωξε μακριά για αυτοάμυνα και μετά ο Μάρκο Λιβάγια έτρεξε και χτύπησε τον οπαδό και τον πέταξε στο χορτάρι.
«Παίκτης που επιτίθεται σωματικά σε θεατή πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά από έναν αγώνα, θα τιμωρηθεί με πρόστιμο, θα αποκλειστεί από τρεις έως δέκα αγώνες ή θα αποκλειστεί από τρεις μήνες έως έναν χρόνο», αναφέρει το άρθρο 61 του Πειθαρχικού Κανονισμού του κροατικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.
Η Miss Μεξικό Βανέσα Πόνσε - Sputnik Ελλάδα, 1920, 22.11.2021
Παίκτης έκανε σεξ με τη Μις Κόσμος και κόντεψε να τον στείλει φυλακή - Ο ντετέκτιβ και το παλτό

Έτσι πανηγύρισε το γκολ του

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ σκόραρε και πανηγύρισε το γκολ του, χτυπώντας το σημαιάκι του κόρνερ και έκανε νόημα προς την κερκίδα, κάτι που προκάλεσε την αντίδραση των γηπεδούχων.