Ο Ολυμπιακός δέχθηκε γκολ με απευθείας κόρνερ στο Κύπελλο

© Φωτογραφία : Intime Sports / ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΟ Τικίνιο στο Λεβαδειακός - Ολυμπιακός
Ο Τικίνιο στο Λεβαδειακός - Ολυμπιακός - Sputnik Ελλάδα, 1920, 01.12.2021
Οι Πειραιώτες δέχθηκαν δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στη Βοιωτία.
Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται για πρώτη φορά φέτος στο Κύπελλο Ελλάδας και αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τον Λεβαδειακό στη Βοιωτία. Οι ερυθρόλευκοι δέχθηκαν δυο γκολ σε έξι λεπτά και το ένα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.
H Έλενα Τζατζολάρη - Sputnik Ελλάδα, 1920, 01.12.2021
Η «Καλίσι» της ελληνικής Άρσης Βαρών σηκώνει κιλά με την ψυχή της: Ο Παναθηναϊκός και τα πέντε ρεκόρ
Οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν τρεις συνεχόμενες νίκες σε όλες τις διοργανώσεις κόντρα σε ΑΕΚ και Βόλο για τη Super League και τη Φενέρμπαχτσε για το Europa League, αλλά τα πράγματα δεν ξεκίνησαν καλά για αυτούς στη Λιβαδειά, για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο παλαίμαχος τερματοφύλακας Παναγιώτης Κελεσίδης - Sputnik Ελλάδα, 1920, 30.11.2021
Παναγιώτης Κελεσίδης: Διασωληνωμένος με κορονοϊό ο πρώην άσος του Ολυμπιακού - «Είναι εμβολιασμένος»
Μόλις στο 3ο λεπτό ο Πολέτο άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό και τρία λεπτά αργότερα, ο Παναγιώτου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έγραψε το 2-0 στα πρώτα έξι λεπτά σοκάροντας τους πρωταθλητές, οι οποίοι μείωσαν αργότερα με τον Ρούμπεν Σεμέδο, στο πρώτο του παιχνίδι μετά την υπόθεση του με ανήλικη.
Αυτός είναι ο πρώτος αγώνας των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και θα ακολουθήσει η ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης».