- Sputnik Ελλάδα, 1920

Το απίστευτο γκολ που μόνο με replay καταλαβαίνεις πως μπήκε - Έγινε αμέσως viral

© Φωτογραφία : YouTube / RDBS 77Το πιο εκπληκτικό γκολ στο ποδόσφαιρο σάλας
Το πιο εκπληκτικό γκολ στο ποδόσφαιρο σάλας - Sputnik Ελλάδα, 1920, 02.12.2021
Ένα γκολ μαγικής ικανότητας που θα χρειαστείτε επανάληψη για να το καταλάβετε.
Αναμφισβήτητα είναι ένα από τα πιο εκπληκτικά γκολ που έχουν μπει στο ποδόσφαιρο σάλας. Ούτε ο συμπαίκτης του δεν το πίστευε.
Η ομάδα Futsal της Μπενφίκα νίκησε την ουγγρική ομάδα Χαλαντάς με 8-3 στο Champions League την Τετάρτη και το πραγματικό talk of the town είναι το απίστευτο γκολ που πέτυχε ο Χοσεΐν Ταγιέμπι του πορτογαλικού συλλόγου.
Η Άβα Γουάιτ - Sputnik Ελλάδα, 1920, 02.12.2021
Ένα 12χρονο δολοφονημένο κορίτσι ένωσε δύο ομάδες - Μαχαιρώθηκε από 14χρονο αγόρι

Μια μαγική ενέργεια

Ο Ιρανός έκανε ένα εξαιρετικό κόλπο για να πετύχει το τρίτο γκολ της Μπενφίκα και υπάρχουν κάποιοι που μιλούν ήδη πως πρέπει να του απονεμηθεί το βραβείο Πούσκας.
Με μια πραγματικά εκπληκτική κίνηση έβαλε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 3-1. Ξάφνιασε τους πάντες στον αγώνα, ακόμη και ο συμπαίκτης του που βρισκόταν δύο μέτρα μακριά, δεν κατάλαβε τι είχε συμβεί.
Αλεξάντρε Βιλαπλάν - Sputnik Ελλάδα, 1920, 02.12.2021
Ο κακός του ποδοσφαίρου: Έπαιξε σε Μουντιάλ, μπλέχτηκε στη μαφία, σκότωσε κι εκτελέστηκε ως προδότης
Ο 33χρονος έχει μια σειρά από βραβεία στο ποδόσφαιρο σάλας στην καριέρα του, συμπεριλαμβανομένης της τρίτης θέσης με το Ιράν στο Παγκόσμιο Κύπελλο Futsal της FIFA το 2016 και το παρακάτω κόλπο του με την Μπενφίκα ίσως να είναι το καλύτερό του.

Φοβερό γκολ και ένα λεπτό μετά

Όμως ο 33χρονος ποδοσφαιριστής, ο οποίος πήγε στη Μπενφίκα την περασμένη σεζόν, δεν σταμάτησε εκεί και μόλις ένα λεπτό αργότερα πέτυχε ένα ακόμα υπέροχο γκολ, αυτή τη φορά με ένα «καπέλο» πίσω από τη μεσαία γραμμή, όταν είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας.