Φοβερή σκηνή: Ποδοσφαιριστής χάνει τους φακούς επαφής έπειτα από μαρκάρισμα

© Φωτογραφία : YouTube / David 144Παίκτης έχασε τον φακό επαφής του έπειτα από σύγκρουση
Παίκτης έχασε τον φακό επαφής του έπειτα από σύγκρουση - Sputnik Ελλάδα, 1920, 06.12.2021
Μια σκληρή επαφή και ο φακός φεύγει.
Για τη δεύτερη κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, η Ντιναμό φιλοξένησε τη Δρέση στην Καρλσρούη και επικράτησε με 3-1. Όμως, το περιστατικό που έμεινε από το ματς είναι μια απλή φάση.
Στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το σκορ είναι με 2-1 υπέρ της Ντιναμό Δρέσδης, ο αμυντικός των γηπεδούχων Κρις Λόου έχει μια σφοδρή σύγκρουση με αντίπαλό του, με αποτέλεσμα να του φύγει ο φακός επαφής.
Το viral πέναλτι - Sputnik Ελλάδα, 1920, 03.12.2021
Δείτε το για να το πιστέψετε: Το απίθανο πέναλτι που έγινε viral
Δείτε στο παρακάτω βίντεο το απίστευτο σκηνικό μαζί με τα γκολ του αγώνα.
Στα αγωνιστικά, η Ντιναμό άνοιξε το σκορ με τον Ράνσφορντ-Γιεμπόα Κένιγκσντερφερ στο 47', αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Φάμπιαν Σλούζνερ ισοφάρισε. Όμως και πάλι ο Ράνσφορντ-Γιεμπόα Κένιγκσντερφερ στο 55' έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα της Δρέσδης και ο Ντάφερνερ στο 69' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.