- Sputnik Ελλάδα, 1920
Αθλητικά
Αθλητικές ειδήσεις για ποδόσφαιρο, μπάσκετ και όλα τα σπορ. Οι κορυφαίες ελληνικές και διεθνείς αθλητικές στιγμές με επικαιρότητα και σχολιασμό.

Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών

© Φωτογραφία : hoc.grΗ Ελληνική αποστολή στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες 2022
Η Ελληνική αποστολή στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες 2022 - Sputnik Ελλάδα, 1920, 01.02.2022
Από την Παρασκευή 4 έως την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η χειμερινή Ολυμπιάδα στην Κίνα.
Η έναρξη των χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνο πλησιάζει (4 Φεβρουαρίου), με την Ελλάδα να συμμετέχει με πέντε αθλητές. Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων της γαλανόλευκης αποστολής.
Στη διοργάνωση θα συμμετάσχουν 2.800 αθλητές, ανάμεσα σε αυτούς πέντε Έλληνες. Ο Απόστολος Αγγέλης (Δρόμοι Αντοχής), ο Γιάννης Αντωνίου (Αλπικό Σκι), η Μαρία Ντάνου (Δρόμοι Αντοχής), η Νεφέλη Τίτα (Δρόμοι Αντοχής) και η Μαρία Ελένη Τσιόβολου (Αλπικό Σκι).
Η Μαρία Ντάνου - Sputnik Ελλάδα, 1920, 31.01.2022
Αθλητικά
Η σημαιοφόρος της Ελλάδας στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς: «Θα σηκώσω ψηλά τα χρώματα της χώρας μας»
Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Αλπικό σκι
10:15-11:55 – Γιγαντιαία τεχνική κατάβαση Rum 1 – Μαρία Ελένη Τσιόβολου

ΤΡΙΤΗ 8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

16:00-17:35 – Προκριματικός σπριντ δρόμων αντοχής – Απόστολος Αγγελής
16:00-17:35 – Προκριματικός σπριντ δρόμων αντοχής – Μαρία Ντάνου
16:00-17:35 – Προκριματικός σπριντ δρόμων αντοχής – Νεφέλη Τίτα
18:30-20:00 – Σπριντ δρόμων αντοχής (εφόσον προκριθεί) – Απόστολος Αγγελής
18:30-20:00 – Σπριντ δρόμων αντοχής (εφόσον προκριθεί) – Μαρία Ντάνου
18:30-20:00 – Σπριντ δρόμων αντοχής (εφόσον προκριθεί) – Νεφέλη Τίτα

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Αλπικό σκι
10:15-11:50 – Τεχνική κατάβαση Rum 1 – Μαρία Ελένη Τσιόβολου
13:45-15:40 – Τεχνική κατάβαση Rum 2 – Μαρία Ελένη Τσιόβολου

ΠΕΜΠΤΗ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Δρόμοι αντοχής
15:00-16:40 – 10χλμ. κλασική τεχνική – Μαρία Ντάνου
15:00-16:40 – 10χλμ. κλασική τεχνική – Νεφέλη Τίτα

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Αλπικό σκι
10:15-12:15 – Γιγαντιαία τεχνική κατάβαση Rum 1 – Ιωάννης Αντωνίου
13:45-16:00 – Γιγαντιαία τεχνική κατάβαση Rum 2 – Ιωάννης Αντωνίου
Το σήμα της ΕΡΤ - Sputnik Ελλάδα, 1920, 31.01.2022
Αθλητικά
Οι Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες του Πεκίνου στην ΕΡΤ: Το πρόγραμμα των μεταδόσεων

ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

13:44-15:50 – Τεχνική κατάβαση Rum 2 – Ιωάννης Αντωνίου
Δρόμοι αντοχής
17:00-18:30 – Προκριματικός ομαδικού σπριντ κλασική – Μαρία Ντάνου
17:00-18:30 – Προκριματικός ομαδικού σπριντ κλασική – Νεφέλη Τίτα
19:00-20:20 – Τελικός ομαδικού σπριντ κλασική (εφόσον προκριθεί) – Μαρία Ντάνου
19:00-20:20 – Τελικός ομαδικού σπριντ κλασική (εφόσον προκριθεί) – Νεφέλη Τίτα

ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Δρόμοι αντοχής
14:00-16:45 – 50χλμ. ελεύθερη τεχνική – Απόστολος Αγγελής

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Δρόμοι αντοχής
14:30-16:40 – 30χλμ. ελεύθερη τεχνική – Μαρία Ντάνου.
Ροή ειδήσεων
0
Για τη συμμετοχή στη συνομιλία,
συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
loader
Συνομιλίες
Заголовок открываемого материала