10:38 20 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟY 2018
Πρώτος αγώνας για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, μεταξύ του ΠΑΟΚ και της Σπαρτάκ Μόσχας

Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ απέναντι στον ΟΦΗ

© Φωτογραφία : Konstantinos Tsakalidis / SOOC
0 0 0

Νίκη με ανατροπή και τελικό σκορ 3-1 πέτυχε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ και πλέον βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, με παιχνίδι περισσότερο. Δεύτερη εκτός έδρας νίκη για τον Δικέφαλο του Βορρά.

Τρίτη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ στη φετινή Super League, επικρατώντας με 3-1 με ανατροπή απέναντι στον ΟΦΗ.

Η ομάδα της Κρήτης που παραμένει χωρίς τρίποντο, άνοιξε το σκορ στο  21΄ με τον Παπαστεριανό.

Στο 37΄ ο Ελ Καντουρί βρήκε τον Μπίσεσβαρ, που πέρασε τον Κομεσίδη και πλάσαρε για το 1-1. Πριν το ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κατόρθωσε να προηγηθεί καθώς στο τέταρτο από τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων και σε εκτέλεση κόρνερ του Μπίσεσβαρ ο Μάτος πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Στρέζου.

Οι παίκτες του Λουτσέσκου συνέχισαν να είναι αποτελεσματικοί και έφτασαν στο τρίτο γκολ στο 53ο λεπτό με τον Ζαμπά, όταν ο Ελ Καντουρί σέντραρε από δεξιά, ο μετέπειτα σκόρερ συνεργάστηκε με τον Μπίσεσβαρ και με δυνατό έγραψε το 1-3, «κλειδώνοντας» τη νίκη του ΠΑΟΚ, που ήταν η δεύτερη συνεχής εκτός έδρας, ύστερα από εκείνη στη Νέα Σμύρνη.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κυριακίδης, Νάστος, Κοροβέσης, Παπαστεριανός, Σάσι (54΄ Πλατέλλας), Νέιρα (65΄ Κουτσιανικούλης), Ντίνας (54΄ Αραβίδης), Bουό.

ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κάνιας (62΄ Βέρνμπλουμ), Μαουρίσιο, Ζαμπά (69΄ Ουάρντα), Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (80΄ Σάκχοφ), Καρέλης.