Μπάλα ποδοσφαίρου με τα χρώματα της Γερμανίας

Βαριά ήττα για τη Γερμανία στο Άμστερνταμ, δεν τα κατάφερε ούτε η Κύπρος

CC0
0 0 0

Οι ποδοσφαιριστές της γερμανικής εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου ηττήθηκαν με 0-3 στην Ολλανδία. Η Κύπρος δέχτηκε δύο γκολ στη Βουλγαρία, παρά το ότι είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με 0-1.

Βαριά ήττα γνώρισε με 0-3 γνώρισε η Γερμανία από την Ολλανδία στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Nations League.

Οι Γερμανοί δέχτηκαν τα δύο από τα τρία γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Όπως αναφέρει το ΑΠΕ, η ομάδα του Γιόαχιμ Λεβ δεν έχει δικαιολογία για την εμφάνισή της, καθώς αγωνίστηκε σχεδόν με πλήρη σύνθεση.

Αντίθετα, οι «οράνιε» του Ρόναλντ Κούμαν εντυπωσίασαν και δείχνουν να ξαναβρίσκουν το δρόμο τους, ύστερα από την περίοδο «ύφεσης» των τελευταίων ετών.

Παράλληλα, η Κύπρος δεν τα κατάφερε στη Βουλγαρία παρά το γεγονός ότι είχε κλείσει το πρώτο ημίχρονο έχοντας κάνει το 0-1 με γκολ του Καστάνο.

Στην επανάληψη όμως, οι Κύπριοι δέχθηκαν δύο τέρματα σε ένα δεκάλεπτο.