Μπάλα ποδοσφαίρου

Ένταση, χημικά και διακοπή στο Παναχαϊκή - Ολυμπιακός (Βίντεο)

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
0 0 0

Την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης Παναχαϊκή - Ολυμπιακός, στο πλαίσιο της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος, αποφάσισε ο διαιτητής, έπειτα από επεισόδια μεταξύ φιλάθλων και αστυνομίας.

Διεκόπη προσωρινά η αναμέτρηση της Παναχαϊκής και του Ολυμπιακού, στην Πάτρα, έπειτα από επεισόδια μεταξύ οπαδών των ερυθρόλευκων και της αστυνομίας.

Η κατάσταση εκτροχιάστηκε λίγο μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου, όταν για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία, δημιουργήθηκε ένταση μεταξύ των φιλοξενούμενων φιλάθλων και ανδρών των ΜΑΤ.

Οι τελευταίοι προχώρησαν σε εκτεταμένη χρήση χημικών, με αποτέλεσμα, η ατμόσφαρια να γίνει αποπνικτική και ο διαιτητής να αποφασίσει τη διακοπή του αγώνα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα ξεκίνησαν όταν οι οπαδοί των Πειραιωτών επιχείρησαν να εισβάλουν στη θύρα 3 του γηπέδου.

Λίγα λεπτά αργότερα, πάντως, και αφού καθάρισε η ατμόσφαιρα, ο διαιτητής διέταξε την επανέναρξη της αναμέτρησης, κατά την οποία ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0, έπειτα από γκολ του Τοροσίδη στο 38ο λεπτό.