09:48 18 ΝΟΕΜΒΡΙΟY 2018
Ο ποδοσφαιριστής Κώστας Μανωλάς πανηγυρίζει γκολ

«Αγκάλιασε» την πρόκριση η Ρόμα στη Μόσχα με γκολ του Μανωλά

0 0 0

O Κώστας Μανωλάς σκόραρε «από τα αποδυτήρια» πετυχαίνοντας το 0-1 για τη Ρόμα ήδη από το 4ο λεπτό της αναμέτρησης. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε με γκολ των Σίγκουρτον και Πελεγκρίνι.

Με «εκτελεστή» τον Κώστα Μανωλά, η Ρόμα κατάφερε να πάρει τη νίκη από την ΤΣΣΚΑ με 1-2 μέσα στην έδρα της ρωσικής ομάδας.

Όπως αναφέρει το ΑΜΠΕ, οι Ιταλοί, με αυτή τη νίκη έφτασαν τους 9 βαθμούς, «αγκαλιάζοντας» έτσι την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ΤΣΣΚΑ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μάγκνουσον στο 56'. Ο αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του Champions League.

Οι Ρωμαίοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Έλληνα αμυντικού. Η ΤΣΣΚΑ μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο ισοφαρίζοντας τα τέρματα στο 51' με τον Σίγκουρτον. Ωστόσο, στο 56' η αποβολή του Μάγκνουσον άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα και τρία λεπτά αργότερα η Ρόμα εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή και ο Πελεγκρίνι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στον 8ο όμιλο η Βαλένθια έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης και επικράτησε με 3-1 της Γιουνγκ Μπόις. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 77' λόγω αποβολής του Σανογκό.