Γιάννης Αντετοκούνμπο

Αντετοκούνμπο και Μπακς «γονάτισαν» τους Ουόριορς (Βίντεο)

© Φωτογραφία: Facebook/Milwaukee Bucks
0 0 0

Μια σημαντική νίκη πέτυχαν οι Μπακς «συνθλίβοντας» τους Ουόριορς σε ένα δυνατό παιχνίδι συνδυασμένο με την εντυπωσιακή εμφάνιση του Έλληνα Διεθνή Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Παράσταση έδωσαν τα «ελάφια» μέσα στο γήπεδο των «πολεμιστών» υποχρεώνοντας τους πρωταθλητές στην πρώτη εντός έδρας ήττα της χρονιάς με το σκορ του αγώνα να διαμορφώνεται στο 134-111.

Ο «Greek Freak» πέτυχε τους 19 από τους 24 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο ενώ δεν χρειάστηκε καν να σηκωθεί από τον πάγκο στην τελευταία περίοδο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε το ματς με 10/11 βολές, 7/16 σουτ (0/2 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 26 λεπτά, προσφέροντας και 2-3 πολύ εντυπωσιακές φάσεις στο κοινό της «Oracle Arena».