15:08 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
0 10

Οι ερυθρόλευκoι δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στους Μαυροβούνιους και κατάφεραν να φθάσουν στην τρίτη συνεχόμενη νίκη, επικρατώντας με 92 - 70. Κορυφαίος ο Λεντέι με 28 πόντους.

Περίπατο έκανε ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ, καθώς κέρδισε με 92-70 τη Μπουντούτσνοστ, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Λεντέι.

Οι ερυθρόλευκoι δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στους Μαυροβούνιους, και μετά το 8' λεπτό κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ.

​Η διαφορά εκτινάχθηκε σε διψήφια επίπεδα μετά την ανάπαυλα, όταν οι παίχτες του Ντέιβιντ Μπλατ σημείωσαν 32 πόντους σε ένα μόλις 10λεπτο.

Ο Λεντέι έκανε τα πάντα στο παρκέ, καθώς σε 21 λεπτά, μέτρησε 28 πόντους με 7/8 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 8/9 βολές, «κατέβασε» οκτώ ριμπάουντ και μοίρασε μία ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης ο αρχηγός Βασίλης Σπανούλης με 17 πόντους και τέσσερις ασίστ.

​Ο Ολυμπιακός, μετά την αποψινή νίκη, βελτίωσε το σερί σε 6-4 και ατενίζει το μέλλον με σαφώς μεγαλύτερη αισιοδοξία.