20:49 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
0 0 0

Αγνώριστος ήταν ο Ολυμπιακός στο α' ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του οποίου βρέθηκε να χάνει ακόμη και με... 19 πόντους από την ομάδα των δυτικών προαστίων.

Να επιστρέψει από το —19 κατάφερε ο Ολυμπιακός, ο οποίος στο α' ημίχρονο της αναμέτρησης με το Περιστέρι είδε τον… χάρο με τα μάτια του.

Στο 14' λεπτό του αγώνα, το ταμπλό στο ΣΕΦ έγραφε 19-38 υπέρ της ομάδας των δυτικών προαστίων, η οποία μέχρι στιγμής έκανε το «τέλειο» παιχνίδι.

Έκτοτε ωστόσο, οι Πειραιώτες αποφάσισαν να παίξουν άμυνα και να ανεβάσουν ρυθμούς, ανατρέποντας την εις βάρος τους κατάσταση.

Είναι ενδεικτικό ότι ενώ το σκορ του ημιχρόνου ήταν 42-48, το ταμπλό στο τέλος της αναμέτρησης έγραψε 92-69, με τον Ολυμπιακό να δέχεται μόλις 21 πόντους σε 20 αγωνιστικά λεπτά.

Πλέον, η ομάδα του Μπλατ στρέφει το ενδιαφέρον της στη Euroleague, καθώς την επόμενη εβδομάδα ταξιδεύει στην Τουρκία, όπου θα αντιμετωπίσει την ουραγό Νταρουσάφακα.