Μπάλες ποδοσφαίρου

Ισοπαλία για Παναθηναϊκό - Ξάνθη (Βίντεο)

© Φωτογραφία : SOOC / Menelaos Myrillas
0 0 0

Απροσδόκητο φινάλε είχε η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη για την 16η αγωνιστική της Super League. Η ακριτική ομάδα που ισοφάρισε με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Ξάνθη ισοφάρισε τον Παναθηναϊκό (2-2) και του στέρησε τη νίκη στο ΟΑΚΑ.

Σύμφωνα με το ΑΠΕ-ΜΠΕ, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19' με τον Κάστρο, αλλά με μεγάλη εμφάνιση στην επανάληψη οι «πράσινοι» έκαναν την ανατροπή.

Ο Μπουζούκης ισοφάρισε στο 48' και ο Κολοβέτσιος στο 68' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Κάτσε στο 75' είχε δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» το παιχνίδι.

Η Ξάνθη δεν τα παράτησε, συνέχισε να πιέζει και στο τελευταίο λεπτό ο Κάστρο κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.