Λαμία

Σπουδαίο βήμα παραμονής για τη Λαμία, κέρδισε με 2 - 1 τον Ατρόμητο

© Φωτογραφία: Facebook / Λαμία
0 0 0

Ο ομάδα του Μάκη Χάβου, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ολική ανατροπή και με γκολ των Τομάς και Μπαράλες κατέκτησε το σπουδαίο τρίποντο. O Κουλούρης το γκολ των Περιστεριωτών.

Σημαντικό βήμα για την παραμονή στη Super League πραγματοποίησε η Λαμία, η οποία κατάφερε να κερδίσει τον Ατρόμητο με 2-1.

Μάλιστα, στο 95', ο τερματοφύλακας της Λαμίας έκανε μία εντυπωσιακή απόκρουση, έπειτα από σουτ του Κουλούρη, «χαρίζοντας» τη νίκη στην ομάδα του.

Το γκολ των Περιστεριωτών πέτυχε ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Ευθύμης Κουλούρης, στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης.

Λίγα λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 49', ο Τομάς ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 78' ο Δημούτσος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλες.