Παίχτης του Παναθηναϊκού

Σε αγωνιστική κρίση ο Παναθηναϊκός, έμεινε στο 1 - 1 με τη Λάρισα

© Φωτογραφία: Facebook / ΠΑΕ Παναθηναϊκός
0 0 0

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 2ο λεπτό της αναμέτρησης, οι παίχτες του Δώνη δεν κατάφεραν να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Σπουδαία ισοπαλία για τη Λάρισα.

Σε αγωνιστική κρίση βρίσκεται ο Παναθηναϊκός, καθώς μετά τον αποκλεισμό από τη Λαμία στο Κύπελλο, οι «πράσινοι» άφησαν δύο πολύτιμους βαθμούς στο ΟΑΚΑ απέναντι στην αξιόμαχη Λάρισα.

ΠΑΟΚ πανηγυρικό ΜΠΑΤΕ
© Φωτογραφία : Maxim MALINOVSKY / AFP

Παρότι είχαν το αριθμητικό πλεονέκτημα από την έναρξη της αναμέτρησης, οι παίχτες του Δώνη δεν κατάφεραν να κατακτήσουν το «τρίποντο», μένοντας στο 1-1 με τη θεσσαλική ομάδα.

Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους «πράσινους», καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, ο Μακέντα κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Γκοΐκοβιτς. Ο ίδιος ανέλαβε και την εκτέλεση των «εσχάτων των ποινών», ανοίγοντας το σκορ.

Η συνέχεια ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη με αποτέλεσμα η Λάρισα να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και να φθάσει στην ισοφάριση με τον Ντέλετιτς στο 54' λεπτό.