Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Το μήνυμα Αντετοκούμπο για τα γεγονότα στο ΟΑΚΑ

© AFP 2019 / LOUISA GOULIAMAKI
1 0 0

«Το μπάσκετ, να μας ενώνει και όχι να μας χωρίζει», είναι το μήνυμα που έστειλε ο Έλληνας σταρ του NBA μετά την αποχώρηση του Ολυμπιακού από το ντέρμπι και την κατακύρωση του αγώνα στον Παναθηναϊκό.

Μήνυμα ενότητας έστειλε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά τη θλιβερή εικόνα χθες στο ΟΑΚΑ, στο ντέρμπι των αιωνίων.

«Το μπάσκετ να μας ενώνει και όχι να μας χωρίζει», έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter ο Έλληνας σταρ του NBA.

Αρκετά είναι τα θετικά σχόλια κάτω από την ενωτική ανάρτηση του Greek Freak από τους ακολούθους του, με αρκετούς να μην κρύβουν την απογοήτευσή τους για την εξέλιξη του χθεσινού αγώνα.

​Υπενθυμίζεται ότι ο ημιτελικός του Κυπέλλου στο ΟΑΚΑ χθες, έμελλε να διαρκέσει μόλις ένα ημίχρονο (40-25 υπέρ των γηπεδούχων), καθώς ο Ολυμπιακός αποχώρησε και η πρόκριση πήγε στον Παναθηναϊκό.

Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα του ματς πως περίμεναν για 15 λεπτά να βγει στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός και κατόπιν κατακύρωσαν το ματς υπέρ των γηπεδούχων.