Οι πανηγυρισμοί του πάγκου του ΠΑΟΚ

«Σίφουνας» από τη Ριζούπολη ο ΠΑΟΚ, διέσυρε τον Απόλλωνα με 5 - 1

© Φωτογραφία: Facebook/PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ
0 0 0

Η αναμέτρηση ουσιαστική κρίθηκε στο πρώτο 10λεπτο, όταν οι παίχτες του Λουτσέσκου σημείωσαν δύο γκολ, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα νίκης. Στους 57 βαθμούς οι Θεσσαλονικείς.

Ένα ακόμη βήμα προς το πολυπόθητο πρωτάθλημα έκανε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος διέσυρε με 5-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Οι παίχτες του Λουτσέσκου μπήκαν «φουριόζοι» στην αναμέτρηση και πριν συμπληρωθεί το α' δεκάλεπτο, προηγήθηκαν με 0-2, χάρη στα γκολ των Πέλκα και Ολιβέιρα.

Στο 33' ο Μπίσεσβαρ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 64' οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παραμένουν στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, μείωσαν σε 1-3 με τον Ντούρσο.

Οι Θεσσαλονικείς όμως, ανέβασαν εκ νέου ρυθμό, με αποτέλεσμα στο 78' ο Σβιντέρσκι να «γράφει» το 1-4. Στο 88' ο Ενρίκε ολοκλήρωσε τον θρίαμβο του ΠΑΟΚ, κάνοντας το τελικό 1-5.

Έτσι, η 21η αγωνιστική της Super League βρίσκει τους «ασπρόμαυρους» στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 57 βαθμούς, εννέα περισσότερους από τον Ολυμπιακό.