Το τρόπαιο του Champions League στην κλήρωση του Μονακό

LIVE: Champions League (Φωτογραφίες, Βίντεο)

© Φωτογραφία : AP Photo/Claude Paris
0 10

H φάση των «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης συνεχίζεται απόψε με τους πρώτους αγώνες των ζευγαριών Λίβερπουλ – Μπάγερν Μονάχου και Λιόν – Μπαρτσελόνα.

Μετά τα ματς της προηγούμενης εβδομάδας, απόψε (22:00) συνεχίζεται η φάση των «16» του Champions League, με δύο πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο σπουδαία ματς, με σημαντικότερο αυτό στο «Ανφιλντ» μεταξύ της Λίβερπουλ και της Μπάγερν Μονάχου, ενώ η Μπαρτσελόνα θα έχει δύσκολο έργο στη Γαλλία κόντρα στη Λιόν.

Το πρόγραμμα του επόμενου διημέρου και τα έως τώρα αποτελέσματα:

ΤΡΙΤΗ 19/02

Λιόν (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

Λίβερπουλ (Αγγλία)-Μπάγερν Μ.(Γερμανία)

ΤΕΤΑΡΤΗ 20/02

Σάλκε (Γερμανία)-Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)

Ατλέτικο Μ.(Ισπανία)-Γιουβέντους (Ιταλία)

Λίβερπουλ - Μπάγερν

90+1' Ο Ραφίνια αντί του Γκνάμπρι

• 23:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυσετρήσεων στο Λίβερπουλ - Μπάγερν

• 23:46

Λιόν - Μπαρτσελόνα

87' Ο Μέσι απελεί με σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ

• 23:45

86' Σουτ Μπουσκέτς από από το ύψος της περιοχής, όμως ο Λόπες έδιωξε σε κόρνερ.

• 23:44

88' Ο Ρενάτο Σάντσες στη θέση του Χάμες Ροντρίγκεζ

• 23:43

84' Ο Σεΐκ Ντιόπ αντικαθιστά τον Εντομπελέ

• 23:42

85' Σέντρα του Ρόμπερτσον από αριστερά, κεφαλιά - ψαράκι του Μανέ στο πρώτο δοκάρι, κόρνερ ο Νόιερ

• 23:41

81' Ο Βιδάλ στη θέση του Σέρχι Ρομπέρτο

• 23:40

80' Κίτρινη στον Σέρχι Ρομπέρτο

• 23:38

82' Ο Ριμπερί αντί του Κομάν

• 23:38

80' Ωραία προσπάθεια και μπάσιμο του Άρνολντ από αριστερά, η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ

• 23:34

76' Ο Κορνέ στη θέση του Τεριέ

• 23:33

76' Διπλή αλλαγή. Μίλνερ αντί Κεϊτά και Οριγκί στη θέση του Φιρμίνο

• 23:30

70' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες από το ύψος του πέναλτι σούταρε με το αριστερό, ωστόσο η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

• 23:29

69' Ο Τουσάρ στη θέση του Τραορέ

• 23:26

67' Ο Κουτίνιο στη θέση του Ντεμπελέ

• 23:21

61' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντεπάι, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν

• 23:19

Μικρή διακοπή στο Λίβερπουλ - Μπάγερν λόγω τραυματισμού του Χέντερσον

• 23:18

52' Ο Ντεπάι σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Τερ Στέγκεν.

• 23:16

59' Ωραίο σουτ του Γκνάμπρι έξω από την περιοχή, λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

• 23:14

Δείτε το πλάνο από το Λίβερπουλ - Μπάγερν, με τον Λόβρεν να είναι τυλιγμένος με κουβέρτα στα επίσημα!

• 23:12

55' Κίτρινη στον Χέντερσον για φάουλ στον Χάβι Μαρτίνεθ

• 23:11

54΄Διαγώνια μπαλιά του Κεϊτά, ο Σούλε βάζει τη κόντρα, η μπάλα φτάνει πλάγια δεξιά στον Σαλάχ που όμως δεν κάνει καλό κοντρόλ και η μπάλα βγαίνει άουτ

• 23:09

Λιόν - Μπαρτσελόνα: Ο Μέσι έχει σκοράρει 24 γκολ σε 26 ματς στη φάση των 16

• 23:04

46' Έναρξη δευτέρου μέρους και στο Λιόν - Μπαρτσελόνα

• 23:02

46' Έναρξη δευτέρου μέρους στο Λίβερπουλ - Μπάγερν

• 22:49

45+2' Ημίχρονο στο Λιόν - Μπαρτσελόνα 0-0

• 22:49

45+1`Σουτ του Μπουσκέτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κάπου κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Λόπες.

• 22:48

Ημίχρονο στο Λίβερπουλ - Μπάγερν 0-0

• 22:47

45+1' Σέντρα του Άρνολντ από δεξιά, η προβολή του Φιρμίνο δεν έχει δύναμη, μπλοκάρει ο Νόιερ

• 22:45

45' Η Λίβερπουλ αναπτύσσεται πολύ ωραία, ο Φιρμίνο κάνει επικίνδυνο γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι, δεν προλαβαίνει ο Μανέ

• 22:42

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από το Λίβερπουλ - Μπάγερν

• 22:41

40' Γύρισμα του Φιρμίνο από αριστερά, ο Μάτιπ στην κίνηση κάνει την προβολή, λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι του Νόιερ

• 22:39

38' Σουτ του Κεϊτά, κόντρα η μπάλα πάει στον Μανέ που πιάνει ένα γυριστό μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ ψηλά.

• 22:37

37' Ο Άρνολντ χάνει την μπάλα, ο Γκνάμπρι παίρνει την μπάλα, κάνει ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, αποκρούει σε κόρνερ ο Άλισον

• 22:35

33' Κίτρινη κάρτα στον Ντιμπουά

• 22:33

33' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Από κόντρα σε σουτ του Κεϊτά, η μπάλα φτάνει στον Μανέ που κάνει μια περιστροφή και σουτάρει, η μπάλα βγαίνει άουτ.

• 22:31

Φάση από το Λιόν - Μπαρτσελόνα

• 22:30

Έχουμε μπει στο μισάωρο στα δύο ματς

• 22:28

27' Κίτρινη στον Κίμιχ, χάνει τη ρεβάνς

• 22:27

19' Ατομική προσπάθεια του Ντεμπελέ, βγήκε τετ-α-τετ με τον Λόπες σε πλάγια θέση όμως και ο αντίπαλος τερματοφύλακας τον νίκησε.

• 22:24

24' Γέμισμα του Αλεξάντερ- Άρνολντ από αριστερά, κεφαλιά Σαλάχ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ από το κάθετο δοκάρι

• 22:20

Η Μπαρτσελόνα στο πρώτο 20λεπτο έχει 7 τελικές, αλλά η Λιόν έχει το δοκάρι

• 22:17

16' Ωραία προσπάθεια του Μανέ από το κέντρο που συγκλίνει προς τα αριστερά, σουτάρει κι η μπάλα φεύγει άουτ. Στην επόμενη φάση, Άλισον και Μάτιπ κάνουν λάθος, ο Κομάν σουτάρει από πλάγια αριστερά, στην έξω πλευρά των διχτύων.

• 22:15

12' Σέντρα του Γκνάμπρι από δεξιά, ο Μάτιπ κάνει την προβολή και εξ επαφής ο Άλισον αποσοβεί το αυτογκόλ. Μια φάση νωρίτερα ο Σαλάχ είχε ένα καλό σουτ προς τον Νόιερ

• 22:13

ΔΟΚΑΡΙ! Στο 9' φοβερό σουτ του Τεριέ εκτός περιοχής, ο Τερ Στέγκεν βρήκε τη μπάλα, αυτή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και μετά κατέληξε στην αγκαλιά του Γερμανού.

• 22:10

Συμπληρώνεται το πρώτο 10λεπτο στα δύο ματς, τίποτα αξιόλογο ως τώρα

• 22:06

3' Κίτρινη κάρτα στον Αουάρ, που τράβηξε τον Μέσι από την φανέλα

• 22:01

1' Σέντρα στο Λιόν - Μπαρτσελόνα

• 22:00

1' Σέντρα στο Λίβερπουλ - Μπάγερν

• 21:58

Πανέτοιμο και το Άνφιλντ για τον αποψινό αγώνα

• 21:55

Σε περίπου 5 λεπτά η σέντρα στα δύο ματς

• 21:46

Απολαύστε κάποια από τα καλύτερα γκολ που έχουν μπει ποτέ στη φάση των 16 του Champions League

• 21:42

Σε πρώτο πλάνο ο Ρομπέρτο Φιρμίνο για τη Λίβερπουλ

• 21:36

Οι παίκτες της Λιόν βγαίνουν για προθέρμανση και αποθεώνονται

• 21:33

Η Μπάγερν είναι αήττητη στις τελευταίες 8 εκτός έδρας αναμετρήσεις (6 νίκες - 2 ισοπαλίες), από τον Σεπτέμβριο του 2017.