Γήπεδο Κλεάνθης Βικελίδης

«Κλειδώνει» την πέμπτη θέση με «πεντάρα» ο Άρης

© Φωτογραφία : SAKIS MITROLIDIS / AFP
0 0 0

Σαρωτικός ήταν ο Άρης απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, σκοράροντας πέντε φορές στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για να εδραιώσει την παρουσία του στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος.

Πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποίησε ενάντια στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Άρης, επικρατώντας με 5-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο όγδοο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντιγκινί, ο οποίος πέτυχε και το τρίτο τέρμα της ομάδας του στο 63'.

Είχε μεσολαβήσει ένα ακόμη γκολ από τον Τόνσο στο 54'.

Οι παίκτες του Άρη δεν σταμάτησαν εκεί, σκοράροντας δύο ακόμη φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Γιουνές και Φετφατζίδη.

Πλέον οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται επτά βαθμούς μπροστά από τον έκτο Παναιτωλικό, ενώ «βλέπουν» και την τετράδα, καθώς η διαφορά τους από τον Ατρόμητο μειώθηκε στους τρεις βαθμούς.