Ο Νικ Καλάθης στο ματς με την Αρμάνι Μιλάνο

Το σόου του Παναθηναϊκού και του Καλάθη στο Μιλάνο (Βίντεο)

© Φωτογραφία: Twitter/BetBlog
0 0 0

Απολαύστε τα καλύτερα στιγμιότυπα από την τρομερή νίκη των πρασίνων στην Ιταλία και τη μεγαλειώδη εμφάνιση του αρχηγού του Τριφυλλιού που σημείωσε 27 πόντους κι είχε 14 ασίστ.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 95-83 της Αρμάνι Μιλάνο, για την 28η αγωνιστική της Eυρωλίγκας, κάλυψαν τη διαφορά της ήττας τους στο ΟΑΚΑ και με ρεκόρ 15-13 «αναρριχήθηκαν» στην 7η θέση της κατάταξης, βάζοντας από κάτω του Ιταλούς.

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Παναθηναϊκό, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και έτρεξε επιμέρους σκορ 51-36 για να φτάσει στην ανατροπή.

Όσον αφορά στον Νικ Καλάθη; 27 πόντοι από 12/17 δίποντα και 1/5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 14 ασίστ, 2 κλεψίματα, 39 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης, όλα αυτά σε 39 λεπτά συμμετοχής!