10:06 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟY 2020
0 20

O ΠΑΟΚ κόντρα στον Λεβαδειακό αναμένεται να σφραγίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του φετινού τίτλου, ενώ πολύ μεγάλο ενδιαφέρον έχει και η «μάχη» της παραμονής.

Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έναν πόντο απέναντι στον Λεβαδειακό για να κατακτήσει τον τίτλο στη Super League έπειτα από 34 χρόνια και δεν φαίνεται πως θα μπορέσουν οι υποβιβασμένοι Βοιωτοί να τον σταματήσουν.

Στη Νέα Σμύρνη οι γηπεδούχοι είναι αδιάφοροι, όχι όμως και οι φιλοξενούμενοι του ΠΑΣ Γιάννινα που για πρώτη φορά, μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης, βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού, ένα πόντο κάτω από ΟΦΗ που είναι σε θέση μπαράζ και δύο από τους Αρκάδες και την Ξάνθη (29β.) που σώνονται απ’ ευθείας. Ο ΠΑΣ Γιάννινα πρέπει να πάρει τη νίκη ή το λιγότερο να μη χάσει, ώστε να τα παίξει όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική στην έδρα του με τον ΠΑΟΚ.

Στην Ξάνθη η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά αγνοεί τη νίκη από τον περασμένο Ιανουάριο (20/1/2019 με 1-0 απέναντι στον Ατρόμητο) και βρίσκεται στην «επικίνδυνη ζώνη» με μόλις με ένα βαθμό περισσότερο από τον ΟΦΗ και την 13η θέση, που οδηγεί σε μπαράζ.

Πολύ κρίσιμο ματς γίνεται στο «Γεντί Κουλέ» με φόντο την παραμονή, ανάμεσα στον ΟΦΗ και στον Αστέρα Τρίπολης. Τις δύο ομάδες τις χωρίζει ένας πόντος (Αστέρας 29, ΟΦΗ 28) και μια θέση (12ος-13ος).

• 20:53

90+3' ΛΗΞΗ ΠΑΟΚ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 5-0

• 20:50

89' ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός Ο Βιεϊρίνια αν και δεν μπορεί να παίξει, θα μπει αλλαγή στο γήπεδο. Αποθεώνεται ο αρχηγός του ΠΑΟΚ

• 20:48

Με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, υποβιβάζεται ο ΠΑΣ (27) και πάει σε μπαράζ ο ΟΦΗ (29)

• 20:46

85' ΓΚΟΛ! Λαμία - Ολυμπιακός 1-3 με γκολ του Χασάν

• 20:45

85' ΓΚΟΛ! Παναιτωλικός - Άρης 1-2 Το γκολ ο Γιουνές

• 20:43

82' ΓΚΟΛ! Ξάνθη - Απόλλων 2-0 Το γκολ ο Γέντρισεκ

• 20:41

81' ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 5-0

Γύρισμα από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Σβιντέρσκι με προβολή σε κενή εστία το 2-0

• 20:40

78' ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 4-0 Ο Μαλεζάς περνάει στον αγωνιστικό χώρο και καταχειροκροτείται

• 20:31

72' ΓΚΟΛ! Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 2-0

Πολύ ωραίο γκολ από τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Ευθύμη Κουλούρη

• 20:29

68' ΓΚΟΛ Λαμία - Ολυμπιακός 1-2

Πολύ ωραίο γκολ με εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη

• 20:26

65' ΓΚΟΛ! Λαμία - Ολυμπιακός 1-1

Ο Ασούμπρε ισοφαρίζει για τη Λαμία

• 20:25

65' ΓΚΟΛ! Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Ο Μπουμάλ από πάσα του Κόρμπου με σουτ κάνει το γύρισμα, η μπάλα βρίσκει στον Σπιριντόνοβιτς κι έχουμε το 2-1. Διαμαρτυρίες για χέρι

• 20:20

60' ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 4-0

Ο Σάκχοφ και πάλι με διπλή προσπάθεια από την κεφαλιά - πάσα του Βαρέλα κάνει το 4-0

• 20:19

59' ΓΚΟΛ! ΟΦΗ - Αστέρας 1-1 Ο Τσιλιανίδης με ωραία κεφαλιά-ψαράκι από σέντρα του Μαρτίνεθ ισοφαρίζει

• 20:14

55' Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα Ο Κρίζμαν το εκτελεί εύστοχα για το 1-1

• 20:14

54' Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα ΠΕΝΑΛΤΙ Το κέρδισε ο Κρίζμαν σε ανατροπή από τον Σταυρόπουλο

• 20:12

53' ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 3-0

Κόρνερ από δεξιά, ο Βαρέλα με δυνατή κεφαλιά στην κίνηση σημειώνει το 3-0

• 20:07

47' ΓΚΟΛ! Παναιτωλικός - Άρης 1-1

Σε γύρισμα από τα αριστερά η μπάλα φτάνει στον Ντουάρτε που με ωραίο πλασέ νικάει τον Κουέστα

• 19:38

35' ΓΚΟΛ! Λαμία - Ολυμπιακός 0-1

Ο Ποντένσε κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Καμαρά με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

• 19:30

30' ΠΕΝΑΛΤΙ! ΠΑΟΚ- Λεβαδειακός Το κερδίζει ο Μάτος, ο Πασχαλάκης ζητάει να το εκτελέσει κι αυτό!

Ο Πέλκας εκτελεί, αλλά ο Μπάγιτς πέφτει και κρατάει το 2-0

• 19:28

28' ΓΚΟΛ! ΑΕΚ - ΑΕΛ 0-1

Φάουλ του Γιακιμόφσκι από δεξιά, ο Μπράλιτς πετάγεται και με σουτ εκτελεί τον Τσιντώτα για το 1-0

• 19:24

22' ΓΚΟΛ! Παναιτωλικός - Άρης 0-1 Ο πρώην παίκτης των Αγρινιωτών με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ

• 19:18

17' ΟΦΗ - Αστέρας 1-0 Ο Βαζ το εκτελεί εύστοχα για το 1-0

• 19:17

16' ΠΕΝΑΛΤΙ ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης. Το κερδίζει ο Σάσι από τον Βαλεντίνο Βλάχο

• 19:16

15' ΓΚΟΛ! Ξάνθη - Απόλλων Σμύρνης Αυτογκόλ από τον Βαφέα με το κεφάλι

• 19:15

10' ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης Ο Μαρτίνεθ με γυριστή κεφαλιά στο κάθετο δοκάρι, μεγάλη ευκαιρία για Αστέρα

• 19:08

8' ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός. Το κερδίζει ο Γιαννούλης από ανατροπή του Σαβαντογκό, έπειτα από πάσα του Μπίσεσβαρ

Ο Μπίσεσβαρ το εκτελεί αλά Πανένκα και ευστοχεί για το 2-0

• 19:08

7' ΓΚΟΛ! Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα Ευθύβολο σουτ του Μασούρα από διαγώνια θέση για το 1-0

• 19:06

5' ΠΑΟΚ- Λεβαδειακός 1-0 Μεγάλη επέμβαση Πασχαλάκη σε κόρνερ από κεφαλιά

• 19:02

3' ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 1-0

Λάθος στην άμυνα του Λεβαδειακού. Ο Σβιντέρσκι από πλάγια αριστερά σουτάρει, ο Μπάγιτς αποκρούει, ο Σάκχοφ σουτάρει πάνω στον Αντιλέχου στη γραμμή και στην επαναφορά δεν αστοχεί για το 1-0

• 19:01

1' Σέντρα στο ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός