19:55 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟY 2020
0 0 0

Ο «Δικέφαλος» νίκησε την Κηφισιά με 3-0 σετ και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς της Volleyleague, περιμένοντας αντίπαλο από το ζευγάρι Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός.

Λίγες μέρες μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου επί του Ηρακλή, ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε και στους τελικούς της Volleyleague.

Ο Δικέφαλος έκανε το 3-0 επί της Κηφισιάς με 3-0 σετ και περιμένει το νικητή του ζευγαριού μεταξύ του Ολυμπιακού και του Α.Ο.Φοίνικα Σύρου. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται 2-0 νίκες και απόψε στις 20.00 υπάρχει ο τρίτος ημιτελικός στη Σύρο.

Σύμφωνα με το volleyleague.gr, με κεκτημένη ταχύτητα από τον τελικό του κυπέλλου κόντρα στον Ηρακλή και με τον Γκάρετ Μουαγκουτούτια να είναι και πάλι κορυφαίος ο ΠΑΟΚ επικράτησε και στα τρία σετ παρότι η Κηφισιά αντιστάθηκε στο 2ο και στο 3ο σετ αλλά δεν κατάφερε να πάρει το σετ που θα την έβαζε στον αγώνα. Μάλιστα στο 2ο σετ η Κηφισιά προηγήθηκε 14-9 αλλά ο ΠΑΟΚ με σερί 8-0 από διαδοχικά… πέναλτι και καλά σερβίς του Μουαγκουτούτια προηγήθηκε 17-14.

Τα σετ: 0-3 (16-25, 17-25, 20-25) σε 70΄.