Φωτογραφία για το ματς της Μπαρτσελόνα με τη Λίβερπουλ

LIVE: Ημιτελικά Champions League Μπαρτσελόνα – Λίβερπουλ

© Φωτογραφία: Twitter/FC Barcelona
0 20

Πολύ μεγάλο ματς απόψε (22:00) στο «Καμπ Νου» με τους «μπλαουγκράνα» να υποδέχονται στην έδρα τους την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό.

Το περίεργο στα μεταξύ τους ματς είναι πως η Μπαρτσελόνα έχει κερδίσει τα δύο τελευταία της ματς στο «Άνφιλντ», όμως η Λίβερπουλ είναι αήττητη στα εκτός έδρας ματς της κόντρα στους «μπλαουγκράνα», μετρώντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες

Αξίζει πάντως να σημειωθεί πως η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε είναι αήττητη για 31 ματς στην έδρα της στo Champions League. Από τον Σεπτέμβριο του 2013 όταν ξεκίνησε το σερί, μετρά 28 νίκες και 3 ισοπαλίες.

Γενικότερα, οι δύο ομάδες είναι αήττητες σε όλες τις διοργανώσεις από τον Ιανουάριο, ενώ οι γηπεδούχοι βασίζουν πολλά και στον Λιονέλ Μέσι που μετρά 46 γκολ σε 45 συμμετοχές φέτος.

Η Μπαρτσελόνα θα παραταχθεί χωρίς τον τραυματία Ραφίνια, ενώ νοκ άουτ για τη Λίβερπουλ έχει τεθεί ο Λαλάνα, με τον Φιρμίνο να είναι αμφίβολος, αλλά πιθανότατα να αγωνίζεται.

Νεα μηνύματα
  • 23:59

90+7' ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 3-0

• 23:59

90΄+7' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Στην κόντρα ο Μέσι, δίνει στον Ντεμπελέ που σουτάρει αδύναμα πάνω στον Άλισον

• 23:56

Το καταπληκτικό γκολ με φάουλ του Μέσι

• 23:55

90'+3' Διπλή αλλαγή Μπαρτσελόνα. Ντεμπελέ και Αλενιά αντί των Σουάρες και Σέρτζι Ρομπέρτο

• 23:54

90+3' Ταχύτατα στην κόντρα, 3 με 1, ο Σουάρες από αριστερά σουτάρει, η μπάλα κόρνερ

• 23:52

90'+1' Ο Σεμέδο με κεφαλιά απομακρύνει προ της γραμμής

• 23:52

Μπήκαμε στο 90', 5 λεπτά καθυστερήσεις

• 23:49

Το 2-0 από τον Λιονέλ Μέσι

• 23:47

86' Κίτρινη κάρτα στον Ζόρντι Άλμπα

• 23:47

84' Αλλαγή Λίβερπουλ. Ο Οριγκί αντί του Μίλνερ

• 23:47

Στο μεταξύ και ο Σουάρες έχει δει κίτρινη κάρτα

• 23:46

84' Απίστευτο! Από τα δύο μέτρα, ο Σαλάχ με τον Τερ Στέγκεν εξουδετερωμένο στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι

• 23:43

83' Ο Μέσι με φοβερή εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα γράφει το 3-0

• 23:43

81' Κίτρινη στον Φαμπίνιο για φάουλ στον Μέσι. Πολύ καλή θέση για τον Αργεντινό

• 23:42

Να σημειωθεί πως είναι το πρώτο γκολ του Μέσι κόντρα στη Λίβερπουλ

• 23:40

79' Αλλαγή Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνο αντί του αρνητικού Βαινάλντουμ

• 23:37

75' ΓΚΟΛ! Μπαρτσελόνα - Λίβερπουλ 2-0

Ο Μέσι μπαλιά πάρε - βάλε στον Σουάρες, ο Ουρουγουανός τη στέλνει στο δοκάρι, αλλά στην επαναφορά ο Αργεντινός σε κενή εστία γράφει το 2-0

• 23:30

Οι δύο μεγάλες αποκρούσεις του Τερ Στέγκεν

• 23:29

Σε παθητικό ρόλο η Μπαρτσελόνα στο δεύτερο μέρος

• 23:22

60' Αλλαγή Μπαρτσελόνα. Ο Σεμέδο αντί του Κουτίνιο

• 23:21

59' Γύρισμα του Σαλάχ από δεξιά, ο Μανέ αφήνει για τον Μίλνερ που σουτάρει πάνω στην αγκαλιά του Τερ Στέγκεν

• 23:15

53' Νέα δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ του Γερμανού σε συρτό σουτ του Σαλάχ

• 23:09

47' Ωραία επέμβαση Τερ Στέγκεν σε κόρνερ σε πλασέ του Μίλνερ μέσα από την περιοχή

• 23:07

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

• 22:50

45'+3' Λήξη ημιχρόνου 1-0

• 22:46

43' Παρατηρήσεις στον Μίλνερ για σπρώξιμο στον Μέσι, γλυτώνει την κάρτα κακώς ο Άγγλος

• 22:41

39' Κίτρινη κάρτα στον Λενγκλέ

• 22:40

Δείτε το γκολ του Σουάρες για το 1-0

• 22:39

38' Σουτ του Μίλνερ με το δεξί έξω από την περιοχή, άουτ

• 22:37

35' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Μπαρτσελόνα, ο Μανέ δεν κάνει καλό πλασέ, άουτ

• 22:35

34' Ο Σέρτζι Ρομπέρτο σε κόρνερ με το κεφάλι προ του Μανέ

• 22:31

Πρώτο γκολ του Σουάρες φέτος στη διοργάνωση κόντρα στην παλιά του ομάδα

• 22:28

26' ΓΚΟΛ Μπαρτσελόνα - Λίβερπουλ1-0

Κάθετη του Ζόρντι Άλμπα ανάμεσα σε δύο αμυντικούς της Μπαρτσελόνα στα αριστερά, αστραπιαίο ξεπέταγμα του Σουάρες και 1-0!

• 22:27

Ένα λεπτό νωρίτερα μέσα σε ένα λεπτό οι Άγγλοι πάτησαν περιοχή με αξιώσεις, αλλά το γύρισμα του Ρόμπερτσον από αριστερά δεν είχε αποδέκτη, ενώ μετά το σουτ του Μανέ μπλοκαρίστηκε

• 22:25

24' Αναγκαστική αλλαγή Λίβερπουλ. Ο Χέντερσον αντί του Κεϊτά

• 22:24

22' O Κεϊτά δεν μπορεί να συνεχίσει και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο, με 10 η Λίβερπουλ

• 22:22

Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στο γήπεδο

• 22:21

Ο Κεϊτά αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού από ένα προηγούμενο μαρκάρισμα

• 22:20

Κάποιος μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και αποθεώνεται! Τον απομακρύνει βέβαια άμεσα η ασφάλεια του γηπέδου

• 22:17

15' Σουτ του Κουτίνιο από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Άλισον

• 22:16

13' Ο Μέσι ζητά πέναλτι για χέρι του Μάτιπ, δεν φαίνεται από το ριπλέι να έχει δίκιο

• 22:11

Σιγά σιγά συμπληρώνουμε το πρώτο δεκάλεπτο, με τον τρελό ρυθμό να έχει κοπάσει

• 22:08

5' Υπάρχει μια επαφή του Πικέ με τον Μανέ στην περιοχή, δεν δίνει κάτι ο Κάιπερς

• 22:07

Πολύ καλός ο ρυθμός από το πρώτο λεπτό, πρεσάρει πολύ ψηλά η Λίβερπουλ

• 22:06

4' Οι παίκτες της Μπαρτσελόνα άλλαξαν ωραία την μπάλα από αριστερά, ο Μάτιπ βάζει την κόντρα στο σουτ του Ράκιτιτς, κόρνερ

• 22:02

1' Έναρξη του αγώνα

Η φάση του δοκαριού του Ντέιβιντ Νέρες στο ματς της Τότεναμ με τον Άγιαξ

Τα χάϊλαιτς του Τότεναμ – Άγιαξ 0-1 (Βίντεο)

Δείτε το πώς η ολλανδική ομάδα επιβλήθηκε των «σπιρουνιών» στο Λονδίνο χάρη στο γκολ του Φαν ντε Μπέικ από το 15ο λεπτό στον πρώτο ημιτελικό του Champions League.
    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
  • 21:37

Τι κοινό έχουν οι Λουίς Σουάρες και Βίρτζιλ Φαν Ντάικ; Αμφότεροι έχουν παίξει στην ολλανδική Χρόνιχεν