Η 11άδα του Ολυμπιακού στο φιλικό με τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Βικτόρια Πλζεν - Ολυμπιακός

© Φωτογραφία: Facebook/Olympiacos FC
0 10

Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να φύγουν από την Τσεχία με ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να είναι σε θέση ισχύος για την πρόκριση στη ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης» την άλλη εβδομάδα.

Τα ψέματα τελείωσαν για τον Ολυμπιακό, καθώς απόψε (20:00) οι «ερυθρόλευκοι» δίνουν τον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν.

Οι «ερυθρόλευκοι» φιλοξενούνται στο Πλζεν από τη Βικτόρια στον πρώτο αγώνα του β’ προκριματικού γύρου του Champions League. Υπενθυμίζουμε οτι όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Μπασακσεχίρ.

H ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη 30/07 στο «Γ. Καραϊσκάκης» (21:30).

Ως γνωστόν, ο προπονητής των «ερυθρολεύκων», Πέδρο Μαρτίνς, δεν υπολογίζει στον τραυματία Κώστα Φορτούνη.

Όσον αφορά στα της 11άδας, κάτω από τα δοκάρια αναμένεται να είναι ο Σα, στο κέντρο της άμυνας οι Αβραάμ Παπαδόπουλος και Σεμέδο, με τον Ομάρ δεξιά και τον Τσιμίκα αριστερά. Στα χαφ θα είναι ο Γκιγιέρμε με τον Μπουχαλάκη και στα άκρα οι Ποντένσε και Γιώργος Μασούρας, με τον Βαλμπουενά πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Γκερέρο.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Στρούντσοβι Σάντι» του Πλζεν και διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιταλός Μάρκο Γκουίντα.

Νεα μηνύματα
  • 21:50

90+5' ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0

• 21:46

Μπαίνουμε στο 90', παραμένει το 0-0

• 21:43

87' Φοβερή επέμβαση Σα σε σουτ του Μιχάλικ. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς υποδείχτηκε - λανθασμένα- οφσάιντ

• 21:40

83' Τρίτη αλλαγή και για την Πλζεν. Ο Τσέρμακ βγαίνει, μπαίνει ο Μιχάλικ

• 21:39

83' Μπαλιά Μπουχαλάκη από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Γκερέρο άουτ

• 21:37

81' Τρίτη αλλαγή ο Ολυμπιακός. Ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Μασούρα

• 21:32

76' Στην κόντρα πάλι ο Ολυμπιακός, ο Μπουχαλάκης από δεξιά κάνει ένα ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής, λίγο άουτ

• 21:30

74' Κίτρινη στον Χάβελ για φάουλ στον Ποντένσε έξω από την περιοχή και δεξιά

• 21:28

72' Δεύτερη αλλαγή η Πλζεν. Ο Χέιντα στη θέση του Μπράμπετς

• 21:25

69' Αλλαγή για την Πλζεν. Ο Κρέμεντσικ δίνει τη θέση του στον Χόρι

• 21:23

67' Ο Ολυμπιακός βγαίνει στην κόντρα, τέσσερις εναντίον τριών, κάνει λάθος ο Καμαρά...

• 21:19

Ποντένσε και Μασούρας έχουν αλλάξει πλευρά, με τον Πορτογάλο να έχει έρθει δεξιά

• 21:16

61' 0-0 Η διάταξη του Ολυμπιακού πλέον είναι 4-3-3

• 21:12

56' Αλλαγή ο Ολυμπιακός. Ο Καμαρά αντί του Βαλμπουενά

• 21:10

54' 0-0 Κακός ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα, χάνουν τις μονομαχίες οι παίκτες του και η άμυνα πιέζεται

• 21:06

51' Σέντρα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κακή έξοδος του Σα (ίσως και φάουλ), ο Καγιάμπα από πλάγια σουτάρει στην έξω πλευρά των διχτύων.

• 21:04

50' 0-0 Πανταχού παρών στην άμυνα ο Σεμέδο, έχει σταματήσει τους Τσέχους δυο φορές στο ξεκίνημα

• 21:01

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

• 20:54

9-1 οι τελικές για την Πλζεν στο πρώτο μέρος

• 20:45

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

• 20:43

44' 0-0 Δοκάρι για την Πλζεν!

Κόρνερ από δεξιά, αδράνεια της άμυνας του Ολυμπιακού, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι από την προσπάθεια του Πέρνιτσα και μετά στην αγκαλιά του Σα

• 20:37

38' 0-0 Σπουδαία επέμβαση του Σα στο κοντινό σουτ του Τσέρμακ από αριστερά, από την ωραία πάσα του Κόπιτς. Μεγάλη ευκαιρία...

• 20:32

34' 0-0 Κίτρινη στον Σεμέδο για φάουλ στον Κόπιτς

• 20:30

32' Γύρισμα του Χροσόφσκι, κόβει ο Τσιμίκας στο ύψος του πέναλτι. Προηγουμένως, ο Μπουχαλάκης του έγινε φάουλ για κάρτα, επειδή ο αντίπαλος τον τράβηξε απο τη φανέλα, αλλά ο ρέφρει δεν έδειξε κάτι.

• 20:28

30' 0-0 Συμπληρώσαμε το ημίωρο, παραμένει χωρίς σκορ η αναμέτρηση

• 20:23

Ο νεαρός Σενεγαλέζος στόπερ κάνει επίσημο ντεμπούτο με τον Ολυμπιακό

• 20:20

22' Ο Ουσεϊνού Μπα στη θέση του τραυματία Αβραάμ Παπαδόπουλου. Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό

• 20:20

21' 0-0 Ο Αβραάμ δεν μπορεί να συνεχίσει, θα γίνει αλλαγή.

• 20:18

Ο Αβραάμ είναι στο έδαφος, δείχνοντας να τον ενοχλεί κάτι στο δεξί πόδι

• 20:17

18' 0-0 Ο Σα δεν αιφνιδιάζεται από το σουτ του Καγιάμπα από την περιοχή και μπλοκάρει

• 20:15

17' 0-0 Απαντά ο Ολυμπιακός, καθώς ο Βαλμπουενά από το γύρισμα του Ποντένσε από αριστερά, δεν πιάνει καλά το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ

• 20:14

16' 0-0 Πρώτη τελική στο ματς. Σκαστό σουτ του Κάλβαχ από δεξιά στην περιοχή, άουτ

• 20:14

15' Ο Μπουχαλάκης στο πρώτο δοκάρι διώχνει σε κόρνερ μια απειλητική μπαλιά από αριστερά

• 20:10

12' Επικίνδυνο γύρισμα του Τσιμίκα από αριστερά, δεν κάνει καλά την προβολή ο Γκερέρο

• 20:08

H έξοδος των παικτών του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο

• 20:06

8' Οι Τσέχοι κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν απειλούν

• 20:03

Παραμένει το 0-0, τίποτα το αξιόλογο στο πρώτο 5λεπτο

• 19:58

1' Έναρξη του αγώνα