Η Κράσνονταρ του Μπεργκ

Με την Κράσνονταρ του Μπεργκ ο Ολυμπιακός στα πλέι οφ του Champions League

© Φωτογραφία: Facebook / ФК Краснодар
0 0 0

Η Κράσνονταρ του Μπεργκ είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Champions League μετά τη νίκη της με 3-2 επί της Πόρτο στην Πορτογαλία.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε για δεύτερη φορά της Μπασακχεσίρ χωρίς μάλιστα να δεχτεί γκολ από την τουρκική ομάδα και στα πλέι οφ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ του Μάρκους Μπεργκ.

Η ρωσική ομάδα είχε χάσει στην έδρα της με 1-0 από την Πόρτο, αλλά πήγε στο Ντραγκάο και επικράτησε με 3-2 και βρίσκεται ένα βήμα πριν την είσοδο της στους ομίλους του Champions League. Η Κράσνονταρ προηγλήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο χάρη σε τέρματα των Βιλένα (3') και Σουλεϊμάνοφ (12', 34'). Στην επανάληψη, η Πόρτο μπήκε επιθετικά και κατάφερε να μειώσει με τον Ζε Λουίς στο 57' και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 76' αλλά δεν της έφτανε για την πρόκριση.

Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Κράσνονταρ στις 21 Αυγούστου στο Καραϊσκάκης στις 22:00 και ο επαναληπτικός θα γίνει την ίδια ώρα στο Κρασνοντάρ στις 27 Αυγούστου.

• 21 Αυγούστου: Ολυμπιακός - Κρασνοντάρ (22:00)
  • 27 Αυγούστου: Κρασνοντάρ - Ολυμπιακός (22:00)