23:25 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟY 2020
0 0 0

Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται απόψε (22:00) τη ρωσική ομάδα με στόχο τη νίκη που θα τους καταστήσει φαβορί για την πρόκριση στους ομίλους ενόψει της ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα.

Ολυμπιακός – Κράσνονταρ, πράξη πρώτη απόψε (22:00) στο γεμάτο από κόσμο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πέδρο Μαρτίνς κόντρα στη ρωσική ομάδα του Μάρκους Μπεργκ στοχεύουν σε μια νίκη, ει δυνατόν χωρίς να δεχτούν γκολ, ώστε να πάνε με άλλον αέρα στην ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας.

Το ευχάριστο για τον Πορτογάλο τεχνικό του Ολυμπιακού είναι ότι δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα.

Όσον αφορά στην 11άδα δεν αναμένονται ιδιαίτερες αλλαγές σε σχέση με την ομάδα που έπαιξε στα δύο ματς με την Πλζεν. Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Ζοσέ Σα και στην άμυνα, από αριστερά προς τα δεξιά, οι Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά και Ελαμπντελαουί. Τα αμυντικά χαφ θα είναι οι Γκιγιέρμε και Μπουχαλάκης, ο Βαλμπουενά θα έχει το ρόλο του οργανωτή πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Γκερέιρο και στα άκρα θα είναι οι Ποντένσε και Μασούρας.

Στη ρωσική ομάδα ο εκτελών χρέη τεχνικού, Σεργκέι Ματβέεφ (σ.σ. ο προπονητής Μουράντ Μουσάγιεφ δεν έχει δίπλωμα UEFA) αναμένεται να παρατάξει την Κράσνονταρ με τους: Σαφόνοφ, Πετρόφ, Σπάιτς, Φγιολουσον, Ραμίρες, Καμπόλοφ, Ολσον, Βιλένα, Βάντερσον, Σουλεϊμάνοφ, Μπεργκ.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ισπανός Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε.

Νεα μηνύματα
  • 23:55

Το 3-0 πάλι από τον Ραντζέλοβιτς

• 23:54

Το 2-0 του Ολυμπιακού από τον Ραντζέλοβιτς

• 23:53

90'+4' ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ 4-0

• 23:51

90'+2' 4-0 Αλλαγή για Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης στη θέση του Ποντένσε

• 23:51

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

• 23:48

89' 4-0 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός!

Ο Ποντένσε από την ωραία μπαλιά του Μπουχαλάκη με φοβερό ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή κρεμάει τον Σαφόνοφ και κάνει το 4-0 μέσα σε ντελίριο ενθουσιασμού! Φοβερό γκολ και αυτό!

• 23:47

87' 3-0 Αλλαγή ο Ολυμπιακός. Ο Καμαρά στη θέση του Βαλμπουενά

• 23:44

85' 3-0 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 ο Ολυμπιακός

Ο νεαρός Σέρβος με μια καταπληκτική έμπνευση πετυχαίνει το τρίτο γκολ και το δεύτερο προσωπικό του. Ο Ραντζέλοβιτς με ξαφνικό συρτό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής νικάει τον Σαφόνοφ για το 3-0! Πολύ ωραίο γκολ!

• 23:39

79' 2-0 Κίτρινη στον Τοροσίδη που είναι στον πάγκο

• 23:37

78' 2-0 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός

Οι ερυθρόλευκοι βγαίνουν σφαίρα στην κόντρα από δεξιά, τέσσερις εναντίον τεσσάρων, ο Βαλμπουενά από δεξιά κόβει στον Ραντζέλοβιτς, ο Σέρβος σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και στον Φιόλουσον και πάει στα δίχτυα! Ο μικρός σκόραρε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα.

• 23:36

Όλα καλά ευτυχώς με τον Γκιλιέρμε, συνεχίζει κανονικά. Τώρα είναι ο Ποντένσε στο έδαφος, αλλά δεν έχει κάτι σοβαρό

• 23:35

76' Αλλαγή για Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Μασούρα

• 23:34

Διακοπή στο ματς, καθώς ο Γκιλιέρμε είναι πεσμένος στο έδαφος τραυματίας

• 23:31

74' 1-0 Ο Βάντερσον ελίσσεται από αριστερά παράλληλα στην περιοχή, πιάνει το σουτ, άουτ από το κάθετο δοκάρι

• 23:29

70' 1-0 Ο Ποντένσε από δεξιά αδειάζει τον Φιόλουσον, όμως το σουτ δεν είναι καλό και περνάει άουτ

• 23:28

69' 1-0 Αλλαγή για Κράσνονταρ. Ο Ιγκνάτιεφ στη θέση του Μπεργκ που αποδοκιμάζεται

• 23:27

68' 1-0 Ο Μπεργκ φεύγει από κανονική θέση αλλά δεν κάνει καλό κοντρόλ και σουτάρει από μακριά, άουτ

• 23:25

66' 1-0 Εξαιρετική ενέργεια του Τσιμίκα από αριστερά που σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά ο Σαφόνοφ μπλοκάρει

• 23:23

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς, αλλά ο Ολυμπιακός για την ώρα ελέγχει απόλυτα την κατάσταση

• 23:16

59' 1-0 Αλλαγή για Κράσνονταρ. Ο Σουλεϊμάνοφ στη θέση του Ναμλί

• 23:11

Κυρίαρχος ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του β' μέρους

• 23:06

47' 1-0 Ωραίο μπάσιμο του Ποντένσε από δεξιά και γύρισμα, διώχνει σε κόρνερ η ρωσική άμυνα προ του Γκερέιρο

• 23:05

Οι μεγάλες ευκαιρίες του Ολυμπιακού στο πρώτο μέρος

• 23:04

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

• 23:03

Από στιγμή σε στιγμή ξεκινά το δεύτερο μέρος

• 22:51

12-2 οι τελικές για τον Ολυμπιακό και 57%-43% η κατοχή

• 22:49

45'+3' 1-0 ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

• 22:47

45'+3' 1-0 Ο Βαλμπουενά σουτάρει με δύναμη στην κίνηση, ο Ραμίρες βάζει το πόδι του και η μπάλα που είχε κατεύθυνση τα δίχτυα καταλήγει κόρνερ

• 22:45

Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος

• 22:43

44' 1-0 Ο Ποντένσε από θέση δεξιά στην περιοχή, αδειάζει τον Ραμίρες και σουτάρει με δύναμη, η μπάλα ξυστά από το κάθετο δοκάρι του Σαφόνοφ

• 22:42

Δείτε το πολύ ωραίο γκολ του Πάουλο Γκερέιρο

• 22:41

Ο Μπεργκ με προβολή σημαδεύει το κάθετο δοκάρι, όμως υποδείχηκε ορθά σε θέση οφσάιντ. Παραμένει το 0-0.

• 22:38

38' 1-0 Κόρνερ από αριστερά του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Γκιλιέρμε στο πρώτο δοκάρι, άουτ

• 22:35

35' 1-0 52%-48% η κατοχή και 9-2 οι τελικές στο ματς

• 22:30

30' 1-0 ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός

Λάθος στη ρωσική άμυνα, η μπάλα φτάνει στον Γκερέιρο που με άψογο φαλτσαριστό σουτ με το δεξί από το ύψος της περιοχής και αριστερά, η μπάλα βρίσκει αρχικά στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια στην εστία του Σαφόνοφ για το 1-0!

• 22:29

30' Γύρισμα του Μασούρα από αριστερά, με γροθιές ο Σαφόνοφ

• 22:28

29' Ισορροπημένο ματς, καμία ομάδα δεν παίρνει ρίσκα. Παραμένει το 0-0

• 22:25

25' 0-0 Ο Όλσον στη θέση του τραυματία Καμπελά

• 22:24

Εν τέλει, ο Καμπελά δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αλλαγή.

• 22:22

23' 0-0 Ο Καμπελά για την ώρα συνεχίζει να παίζει

• 22:21

Με 10 παίκτες για την ώρα οι Ρώσοι

• 22:20

21' 0-0 Ο Ρεμί Καμπελά μετά από μια μονομαχία με τον Ομάρ έπεσε στο έδαφος και δείχνει πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

• 22:17

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο κατά την είσοδο των ομάδων

• 22:15

16' Γυριστό σουτ του Σεμέδο πέρασε άουτ

• 22:13

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Μπουχαλάκη

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, κάπου βρήκε η μπάλα

• 22:12

13΄ Πρώτο σουτ για την Κράσνονταρ με τον Βάντερσον. Μπλόκαρε ο Σα

• 22:11

12' Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή. Στα χέρια του τερματοφύλακα η μπάλα

• 22:10

11' Πίεση της Κράσνονταρ μέσα στη περιοχή. Βλέπει VAR ο ρέφερι

Συνεχίζεται ο αγώνας με τον διαιτητή να δείχνει παίζεται

• 22:08

9' Το πρώτο σουτ εντός εστίας από τον Γκιγιέρμε. Μπλόκαρε εύκολα ο πορτιέρο

• 22:05

6' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να πάρει την κατοχή της μπάλας

• 22:04

5΄ Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό που προσπάθησε να βγάλει τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί

• 22:02

3΄ Πολλές αποδοκιμασίες κάθε φορά που ποδοσφαιριστής της ρωσικής ομάδας ακουμπάει τη μπάλα

• 22:00

1΄Έναρξη του αγώνα

• 21:58

Η προθέρμανση του Ολυμπιακού

• 21:57

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα με τις δυο ομάδες να έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο

• 21:53

Οι άλλοι δύο αγώνες που διεξάγονται απόψε για τα πλέι οφ της διοργάνωσης είναι Γιούνγκ Μπόις - Ερυθρός Αστέρας και Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Ρόζενμποργκ

• 21:50

Αποδοκιμάστηκε η 11άδα των Ρώσων κατά την εκφώνηση τους και ιδίως ο Μπεργκ

• 21:46

Λιγότερο από 15 λεπτά για την έναρξη της αναμέτρησης, το «Γ. Καραϊσκάκης» σιγά - σιγά γεμίζει

• 21:42

Περίπου 350 οπαδοί της Κράσνονταρ βρίσκονται στις εξέδρες απόψε

• 21:38

Ο Μάρκους Μπεργκ κατά την έξοδο των παικτών της Κράσνονταρ για προθέρμανση

• 21:35

Να υπενθυμίσουμε οτι στον αποψινό αγώνα θα λειτουργήσει κανονικά το VAR, για πρώτη φορά επί ελληνικού εδάφους

• 21:34

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στη Ρωσία την Τρίτη 27/08

• 21:29

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού αποδοκίμασαν έντονα τον Μάρκους Μπεργκ, λόγω του ότι έχει αγωνιστεί στον Παναθηναϊκό.