LIVE Προκριματικά Europa League Σλόβαν – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Τραμπζονσπόρ

© Φωτογραφία : Intime sports/BIRNTACHAS DIMITRIS
0 0 0

Οι δύο ελληνικές ομάδες ρίχνονται απόψε στη μάχη της πρόκρισης με τους νταμπλούχους να δοκιμάζονται στη Σλοβακία και την Ένωση να υποδέχεται τους Τούρκους.

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ξεκίνησαν από διαφορετικές αφετηρίες, όμως αμφότερες οι ομάδες βρίσκονται πλέον στα πλέι οφ του Europa League, δίνοντας απόψε τους πρώτους αγώνες, ευελπιστώντας σε θετικά αποτελέσματα ενόψει των ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας.

Πρώτη χρονικά (21:00) ξεκινάει η ΑΕΚ που στο άδειο από κόσμο -λόγω τιμωρίας- ΟΑΚΑ θα υποδεχτεί την Τραμπζονσπόρ. Η Ένωση έφτασε στα πλέι οφ αποκλείοντας τη ρουμανική Κραϊόβα (1-1 και 0-2).

Ο Μιγκέλ Καρντόσο δεν θα έχει στη διάθεσή τους ανέτοιμους Κλωναρίδη και Τσιγκρίνσκι, ενώ για λόγους τακτικής έμεινε εκτός ο Νίκλας Χουλτ.

Όσον αφορά στην 11άδα, ο Μπάρκας θα είναι κάτω από την εστία, στα δεξιά ο Παουλίνιο, αριστερά ο Έλντερ Λόπες και στο κέντρο της άμυνας οι Σβάρνας και Βράνιες. Στα χαφ ο Σιμόες αναμένεται να έχει πλάι του τον Σιμάο, ο Λιβάγια θα έχει ελεύθερο ρόλο πίσω από τον προωθημένο Ολιβέιρα και στα άκρα θα είναι οι Μάνταλος και Τσίκο Ζεράλντες.

Μισή ώρα μετά (22:00), ο ΠΑΟΚ, που αποκλείστηκε στον γ' προκριματικό γύρο του Champions League από τον Άγιαξ, θα φιλοξενείται στην Μπρατισλάβα από τη Σλόβαν.

Πάντως, η αρχική 11άδα του Αμπέλ Φερέιρα δεν αναμένεται να έχει ιδιαίτερες διαφοροποιήσεις σε σχέση με την ομάδα που έπαιξε στους αγώνες με τον Άγιαξ.

Ο Πασχαλάκης θα είναι τερματοφύλακας, οι Βαρέλα, Κρέσπο το δίδυμο στην άμυνα, ο Μάτος δεξιά, ο Γιαννούλης αριστερά, στα χαφ ο Ελ Καντουρί με τον Εσίτι, ο Πέλκας οργανωτής, στα άκρα οι Ζαμπά και Μπίσεσβαρ και στην κορυφή ο Άκπομ.

Νεα μηνύματα
  • 23:55

Τέλος του αγώνα. 1-0

• 23:55

Κίτρινη στον Άκπομ.

• 23:49

90+4' Γκολ για τη Σλόβαν 1-0

Ο Πασχαλάκης έχασε τη μπάλα και οι Σλοβάκοι μπήκαν μαζί της στα δίχτυα

• 23:48

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 23:47

Ο Ντάνιελ αντί του Μόχα.

• 23:46

88' Σουτ του Ζαμπά, δεν απείλησε ιδιαίτερα

• 23:46

Κίτρινη πήρε πριν ο Ομάρ Ελ Καντουρί

• 23:44

86΄Έχει χάσει τον έλεγχο στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ

• 23:40

85' Γλίτωσε το γκολ ο ΠΑΟΚ

• 23:39

82' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Πέρασε χωρίς φάση

• 23:39

81' Ευκαιρία για τη Σλόβαν

• 23:35

78' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο

Ένταση μεταξύ των παικτών

• 23:35

76' Στη θέση του Εσίτι περνάει στον αγώνα ο Αουγκούστο

• 23:34

Μια γυναίκα εισέβαλε στο γήπεδο για να δείξει τα κάλλη της

Κυκλοφορούσε με το σουτιέν της, αλλά οι σεκιούριτι την έβγαλαν εκτός αγωνιστικού χώρου

• 23:31

75' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο

• 23:30

73΄Σουτ από μακριά για τη Σλόβαν, στα χέρια του Πασχαλάκη η μπάλα

• 23:28

71' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μάτος

Δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας και με το πόδι την έστειλε άουτ

• 23:27

70' Κίτρινη κάρτα στον Μεντβέντεβ

Για σκληρό φάουλ στον Μπίσεσβαρ

• 23:27

69' Στο πρώτο δοκάρι η κεφαλιά του Σφιντέρσκι πέρασε άουτ

• 23:25

69' Τελευταία στιγμή οι Σλοβάκοι έδιωξαν σε κόρνερ μπροστά από τον Μάτος

• 23:20

63' Κόρνερ για τη Σλόβαν σε σουτ του Λιούμπισιτς με τον Κρέσπο να διώχνει

• 23:20

62' Ο Μάτος με διπλή προσπάθεια δεν μπόρεσε να απειλήσει

• 23:19

62' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

• 23:17

59' Με γροθιές ο Πασχαλάκης διώχνει μια σέντρα

• 23:13

55' Ο Ρατάο στη θέση του Κάβριτς

• 23:11

53' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Πέλκας απέναντι από τον Γκρέιφ, σούταρε πάνω του και δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον ΠΑΟΚ

• 23:09

51΄Σηκώθηκε και ξεκίνησε το ματς

• 23:07

49' Ο Πασχαλάκης είναι στο έδαφος έπειτα από σύγκρουση με τον αντίπαλο επιθετικό

Στα πλευρά έχει χτυπήσει ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ

• 23:04

46' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και φωνές για πέναλτι

Ο Μπίσεσβαρ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Πέλκας προσπάθησε να βάλει το πόδι του για να σκοράρει

• 23:03

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Μπρατισλάβα

• 22:45

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 45' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σλόβαν. Κίτρινη κάρτα στο Λέο Μάτος

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 77΄ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Ζεράλδες απέναντι από τον Τσακίρ δεν κατάφερε να τον νικήσει για να μειώσει το σκορ

• 22:34

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 34' Κακό τελείωμα του Ζαμπά

• 22:34

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 73' Σουτ του Λιβάγια, ελάχιστα άουτ

• 22:33

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: Παραλίγο το 1-4, αλλά ο Μπάρκας βγήκε από την εστία του και έσωσε

• 22:25

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 65' Νέο σουτ από τα πλάγια για τους Τούρκους στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπάρκα η μπάλα

• 22:25

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 64' Απείλησε η Τράμπζονσπορ, αλλά το σουτ κόντραρε στα σώματα

• 22:24

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 64' Στα... πουλιά το σουτ του Κρίστισιτς

• 22:23

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 63' Σουτ από πλάγια για τους Τούρκους πέρασε άουτ χωρίς να απειλήσει

• 22:21

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 21' Φοβερό σουτ του Εσίτι από μακριά και πέρασε σχεδόν ενάμιση μέτρο δίπλα από το κάθετο δοκάρι

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 53' Ευκαιρία για την ΑΕΚ για το 2-2

Ο Λιβάγια σούταρε δυνατά και ο αντίπαλος τερματοφύλακας μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

• 22:11

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 51' Ευκαιρία για τους Τούρκους σε σέντρα παράλληλα με την εστία, δεν βρέθηκε κανείς να απειλήσει

• 22:10

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 10' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντε Μάρκο να παίρνει την κεφαλιά, αλλά να μην σημαδεύει σωστά

• 22:10

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 9' Κόρνερ για τους γηπεδούχους

• 22:08

ΑΕΚ - Τράμπζονσπορ: 49' Προσπαθεί να πάρει την κατοχή η ΑΕΚ

• 22:08

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 7' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ

Ο Ζαμπά με αριστερό σουτ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

• 22:04

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: 3' Πρώτο σουτ για τους γηπεδούχους στον αγώνα, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

• 21:59

1΄ Έναρξη του αγώνα στη Μπρατισλάβα

• 21:59

Σλόβαν - ΠΑΟΚ: Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο

• 21:57

Στο πέταλο των οπαδών της Σλόβαν φωνάζουν: «Ολυμπιακός» για να πικάρουν τους φίλους του ΠΑΟΚ

• 21:56

Μια ωραία τελετή κάνουν αυτή την ώρα στο γήπεδο της Σλόβαν

• 21:49

Δείτε το δεύτερο γκολ της Τραμπζονσπόρ

• 21:47

45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους. ΑΕΚ - Τραμπζονσπόρ 1-2

• 21:46

45' Ο Σόρλοθ βγαίνει ταχύτατα στην κόντρα από αριστερά, ο Μπάρκας κλείνει καλά και αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Νορβηγού

• 21:44

44' 1-2 ΓΚΟΛ η Τραμπζονσπόρ

Πάλι από στημένη φάση, η τουρκική ομάδα σκοράρει. Ο Σόσα εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Εκουμπάν με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι νικάει τον Μπάρκα για το 1-2.

• 21:43

43' Σέντρα του Ζοάο Περέιρα από δεξιά, σωτήρια επέμβαση σε κόρνερ

• 21:32

32' Ο Λιβάγια αναστατώνει την τουρκική άμυνα , δίνει αριστερά στον Ολιβέιρα που σουτάρει και η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ

• 21:29

28' 1-1 ΓΚΟΛ για την Τραμπζονσπόρ

Κόρνερ από τα δεξιά, ο Ενουακέμε παίρνει την κεφαλιά, ο Νόβακ στα δεξιά (από κανονική θέση, τον καλύπτει ο Λόπες) βρίσκει τον Εκούμπαν που με κοντινή προβολή κάνει το 1-1.

• 21:27

Το σχόλιο της ΠΑΕ ΑΕΚ για τον καταλογισμό του πέναλτι

• 21:25

Ο Βράνιες έχει δει κίτρινη για το πέναλτι

• 21:23

24' Ο Σόσα εκτελεί με δύναμη και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνεται!

• 21:22

22' 1-0 Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι σε βάρος της ΑΕΚ σε επαφή του Βράνιες με τον Νόβακ στην περιοχή. Το πήρε έξυπνα ο παίκτης της τουρκικής ομάδας.

• 21:22

22' 1-0 Ωραίος συνδυασμός Βράνιες με Λιβάγια, σουτ του Κροάτη, λίγο άουτ

• 21:17

17' 1-0 Οι Τούρκοι κάνουν ωραία αντεπίθεση από αριστερά με τελικό αποδέκτη τον Εκούμπαν που υπό την πίεση του Λόπες σουτάρει άουτ

• 21:15

15' 1-0 Ο Ολιβέιρα έξω από την περιοχή πατά την μπάλα για τον Λιβάγια, ο Κροάτης σουτάρει στην κίνηση, λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

• 21:14

To γκολ του Μάρκο Λιβάγια

• 21:13

12' 1-0 Παράλληλη μπαλιά - ξυράφι του Ομούρ από τα αριστερά, κόβει σωτήρια σε κόρνερ ο Βράνιες

• 21:12

11' 1-0 Ωραία επίθεση της ΑΕΚ από τα δεξιά, ο Ολιβέιρα πιάνει το σουτ, μπλοκάρει με τη δεύτερη ο Τσακίρ

• 21:07

7' 1-0 Ο Ομούρ σουτάρει έξω από την περιοχή, ο Μπάρκας πέφτει στην αριστερή γωνία του και αποκρούει σε κόρνερ

• 21:04

4' 1-0 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η ΑΕΚ

Ο Βέρντε βρίσκει στα αριστερά τον Λόπες, ο Πορτογάλος με τη μία κόβει στον Λιβάγια και ο Κροάτης με μονοκόμματο πλασέ στην κίνηση, νικάει τον γκολκίπερ για το 1-0!

• 21:03

2' 0-0 Γύρισμα Ενακουέμε από αριστερά στο πρώτο δοκάρι μπλοκάρει ο Μπάρκας

• 21:01

1' Κίτρινη στον Λιβάγια για επικίνδυνο παίξιμο στον Σόρλοθ

• 20:59

1' Έναρξη του αγώνα ΑΕΚ - Τραμπζονσπόρ

• 20:53

Οι παίκτες της Τραμπζονσπόρ στο ΟΑΚΑ

• 20:52

Σε λιγότερα από 10 λεπτά η σέντρα στο ΟΑΚΑ

• 20:52

H 11άδα της Σλόβαν: Γκράιφ, Ντε Καμπς, Ράρσαλα, Μ. Λιούμπισιτς, Σποράρ, Αμπένα, Μεντβέντεφ, Χόλμαν, Μποζίκοφ, Τσάβριτς, Ντε Μάρκο

• 20:47

Ο Αμπέλ Φερέιρα θα έχει στον πάγκο τους: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Σβιντέρσκι, Λημνιός, Μίσιτς, Ντούγκλας Αουγκούστο, Στοχ

• 20:44

Ας δούμε και την 11άδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Γιαννούλης, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Ζαμπά, Ακπόμ

Ο Λιβάγια τα «μάγια» και... πρόκριση για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πήρε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στη Ρουμανία επικρατώντας με 2-0 της Κραϊόβα με σκόρερ τους Μάνταλο, Λιβάγια και έχει τον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ.
    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
    Μάνταλος με ΑΕΚ και Κραϊόβα

«Κλείδωσε» την πρόκριση και... έκατσε η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ σκόραρε πρώτη στον επαναληπτικό με την Κραϊόβα και επαναπαύτηκε με τους Ρουμάνους να παίρνουν το 1-1 στο ΟΑΚΑ. Με Τραμπζονσπόρ η Ενωση στα πλέι οφ.
  • 20:37

Η προθέρμανση των παικτών της ΑΕΚ

• 20:33

Στιγμιότυπο από το άδειο ΟΑΚΑ

• 20:33

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γερμανός Ντάνιελ Σιέμπερτ.

• 20:32

Υπενθυμίζουμε πως το ματς στο ΟΑΚΑ διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, καθώς η ΑΕΚ είναι τιμωρημένη.

• 20:30

Στον πάγκο της τουρκικής ομάδας είναι οι: Καρντεσλέρ, Αβιντάι, Τζον Όμπι Μίκελ, Ιβανίλντο Φερνάντες, Γιουσούφ Σάρι, Ερντογάν και Κάμπι.

• 20:29

Τραμπζονσπόρ (Ουνάλ Καραμάν): Τσακίρ, Νόβακ, Χοσεϊνί, Τούρκμεν, Ζοάο Περέιρα, Σόσα, Πάρμακ, Ενουακαέμε, Εκουμπάν, Αμπντουλκαντίρ Ουμούρ, Σέρλοθ

• 20:29

Η σύνθεση της Τραμπζονσπόρ:

• 20:25

Στον πάγκο της Ένωσης βρίσκονται οι: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Οικονόμου, Κρίστιτσιτς, Γιακουμάκης, Ζεράλντες και Γαλανόπουλος

• 20:25

ΑΕΚ (Μιγκέλ Καρντόσο): Μπάρκας, Σβάρνας, Βράνιες, Έλντερ Λόπες, Παουλίνιο, Σιμάο, Σιμόες, Βέρντε, Λιβάγια, Μάνταλος, Νέλσον Ολιβέιρα

• 20:25

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις του αγώνα της Ένωσης.

• 20:25

Καλησπέρα σας! Μείνετε και απόψε στο Sputnik για να παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις ΑΕΚ – Τραμπζονσπόρ (21:00) και Σλόβαν Μπρατισλάβας – ΠΑΟΚ για τα πλέι οφ του Europa League.