10:40 02 ΑΠΡΙΛΙΟY 2020
0 0 0

Ο Ολυμπιακός θα έχει δύσκολο έργο στους ομίλους του Champions League με τη Μπάγερν να συντρίβει την Μάιντζ με 6-1, έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ.

Οι Βαυαροί είναι μαζί με την Τότεναμ και τον Ερυθρό Αστέρα, οι τρεις αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους χρυσοφόρους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Η Μπάγερν έπαιξε σήμερα για την Bundesliga απέναντι στη Μάιντζ και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 στο φινάλε επικράτησε με 6-1.

Ο σύλλογος του Μονάχου θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό στην 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων, αλλά έδειξε από τώρα τα δόντια του στους προσεχείς αντιπάλους του. Η Μάιντζ έκανε το... λάθος να προηγηθεί στην έδρα της Μπάγερν με τον Μποέτιους στο 6' και μετέπειτα δέχθηκε έξι τέρματα. Ο Παβάρ ισοφάρισε στο 36΄ και ο Αλάμπα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Στη συνέχεια χρίστηκαν σκόρερ ο Πέρισιτς (54'), ο Κομάν (64') ο Λεβαντόφσκι (78΄0) και ο Ντέιβις στο 81'.

Η Μπάγερν Μονάχου του Νίκο Κόβατς αγωνίστηκε με τους: Νόιερ, Αλάμπα, Ερνάντες, Ζίλε, Παβάρ, Κίμιχ, Τιάγκο (79' Κουζάνς), Πέρισιτς (67' Ντέιβις), Κουτίνιο (67' Μίλερ), Κομάν, Λεβαντόβσκι.