16:58 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟY 2020
0 0 0

Η 26χρονη παγκόσμια πρωταθλήτρια μας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο KARATE1 PREMIER LEAGUE που διεξήχθη στο Τόκιο κι αγγίζει την πρόκριση, συνεχίζοντας τη συλλογή μεταλλίων.

Σε άλλη μια σπουδαία διάκριση έφτασε η Έλενα Χατζηλιάδου.

Η Ελληνίδα καρατέκα, όπως αναφέρει το ΑΜΠΕ, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των +68 κιλών στο KARATE1 PREMIER LEAGUE που διεξήχθη στο Τόκιο.

Η παγκόσμια πρωταθλήτρια στη Μαδρίτη αγωνίστηκε στον τελικό των ρεπεσάζ, εκεί όπου αντιμετώπισε τη Γαλλίδα Νάνσι Γκαρσιά.

Η Χατζηλιάδου νίκησε 2-1 την αντίπαλο της και βρέθηκε στο τρίτο σκαλοπάτι του πόντιουμ, θέση που της αποφέρει αρκετούς βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη, μέσω της οποίας δίνονται κάποια από τα «εισιτήρια» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν το τέταρτο μετάλλιο σε διοργάνωση Κ1 για την Ελληνίδα καρατέκα.