LIVE Super League Ολυμπιακός - Βόλος ΝΠΣ

© Sputnik / Alexey Filippov
0 0 0

Ο Ολυμπιακός λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση με τη Τότεναμ για το Champions League φιλοξενεί στο «Καραϊσκάκης» τον Βόλο για την 3η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς θα κάνει πρόβα τζενεράλε πριν το ευρωπαϊκό ματς για τους χρυσοφόρους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης απέναντι στον νεοφώτιστο Βόλο.

Ο Πορτογάλος προπονητής έχει επιλέξει πως προτιμά το πρωτάθλημα παρά το Champions League και δήλωσε πως:«όποιος δεν συγκεντρωθεί σε αυτό το ματς δεν θα είναι συγκεντρωμένος και στο ματς της Τετάρτης. Κάθε ματς πρωταθλήματος είναι σημαντικό και το πρωτάθλημα ο στόχος μας και ξαναλέω πως όποιος δεν είναι έτοιμος στο ματς με τον Βόλο δεν θα μπορεί να είναι έτοιμος στο ματς με την Τότεναμ».

Ο Ολυμπιακός έχει στην αποστολή για τον αγώνα της Super League τους Σουντανί, Κούτρη και Μπρούνο που έχουν μείνει εκτός από τη λίστα του Champions League. Αναλυτικά οι παίκτες μπορούν να αγωνιστούν απόψε είναι οι: Σα, Αλέν, Τζολάκης, Τοροσίδης, Τσιμίκας, Ελαμπντελαουί, Κούτρης, Σισέ, Μεριά, Παπαδόπουλος, Καμαρά, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Μπενζιά, Μπρούνο, Σουντανί, Ποντένσε, Λοβέρα, Ραντζέλοβιτς, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Γκερέρο.

Από την άλλη πλευρά, ο Βόλος που είναι η μέχρι στιγμής έκπληξη του πρωταθλήματος έχοντας το δύο στα δύο ταξίδεψαν για το Φάληρο με τους: Γκαραβέλη, Μελίσσα, Φερράρι, Τσαούση, Λύρατζη, Μήτογλου, Δημόπουλο, Διαμαντή, Μαξ, Τσοκάνη, Μουνίθ, Ηλιόπουλο, Ατιάτ, Τόρρες, Ζοάο, Μυστακίδη, Μπαλογιάννης, Γέντρισεκ και Μάντζη.

• 23:14

88' Ο Ποντένσε σούταρε έξω, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να πασάρει στον Σουντανί για το 5-0

• 23:13

87' Σουτ του Γκερέρο έξω

• 23:13

85' Ο Ηλιόπουλος αντί του Μουνίθ.

• 23:10

Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Λύρατζης

• 23:09

Ο Βαλμπουενά έστειλε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά του Γκαραβέλη και αυτός έπεσε αριστερά

• 23:09

Γκολ 4-0 για τον Ολυμπιακό στο 83'

• 23:08

Ο Λύρατζης έκανε το λάθος και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Ποντένσε

• 23:08

82' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό

• 23:05

Ο Κούτρης του έδωσε την ωραία πάσα και αυτός αφού απέφυγε έναν αντίπαλο πλάσαρε εύστοχα

• 23:05

Ο Γκερέρο που είχε περάσει πριν από λίγο είναι ο σκόρερ

• 23:05

79' Γκολ για τον Ολυμπιακό 3-0

• 23:01

77' Ολυμπιακός - Βόλος 2-0: Ο Ατιάτ σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

• 23:00

74' Γκερέρο μέσα, Ελ Αραμπί έξω

• 22:59

Ενα λεπτό πριν το γκολ, ο Ραντζέλοβιτς πέρασε εκτός και τη θέση του πήρε ο Σουντανί.

• 22:57

Ο Ελ Αραμπί ως φορ περιοχής μέσα από τη μικρή περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

Το γύρισμα έγινε από πόδια αντιπάλου

• 22:57

71΄Γκολ για τον Ολυμπιακό 2-0

• 22:55

69' Σουτ του Γέντρισεκ άουτ

• 22:54

69' Κόρνερ για τον Βόλο πέρασε χωρίς ευκαιρία

• 22:49

Στο 65' παραμένει το 1-0 για τον Ολυμπιακό

• 22:48

62' Σουτ του Γκιγιέρμε έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

• 22:47

Ο διαιτητής φαίνεται πως έχει μπερδέψει τις κίτρινες με Ομάρ και Μουνίθ.

Πάντως, η Σούπερ Λιγκ είχε τον Ομάρ με κίτρινη στο 41' και τώρα το άλλαξε στο 52'. Μπέρδεμα

• 22:45

59' Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο

• 22:44

58' Σουτ του Ποντένσε πέρασε άουτ.

• 22:43

55' Τσοκάνης μέσα, Αουγκούστο έξω για τον Βόλο.

• 22:42

57' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό

• 22:40

Κίτρινη κάρτα νωρίτερα στον Ομάρ

Είχε δείξει και στο πρώτο ημίχρονο στον παίκτη του Ολυμπιακού, αλλά δεν του έδειξε κόκκινη

• 22:39

54΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ραντζέλοβιτς που βρέθηκε μόνος στα δεξιά της εστίας και έστειλε τη μπάλα στα εξωτερικά δίχτυα

• 22:37

53' Σουτ από τον Μυστακίδη, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Σα

• 22:36

51΄Φοβερό σουτ του Γέντρισεκ, έδιωξε με δυσκολία ο Σα

Επεσε στη γωνία του και έδιωξε ο Πορτογάλος πορτιέρο

• 22:35

50΄ Ο Κούτρης αντί να βγάλει σέντρα, έβγαλε τη μπάλα άουτ

• 22:33

47' Αέρα βρήκε ο Ραντζέλοβιτς σε σουτ

• 22:12

44' Ο Ελ Αραμπί απείλησε και πάλι αλλά ήταν οφσάιντ

• 22:10

42΄Κίτρινη κάρτα στον Ελαμπντελαουί

• 22:10

41' Δεν βρίσκει διαδρόμους ο Ολυμπιακός

• 22:05

37' Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε

• 22:05

Έτσι πανηγύρισε το γκολ ο Γκιγέρμε

• 22:04

36' Πέρασε χωρίς ευκαιρία

• 22:04

35΄Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

• 22:03

34' Δεν μπορεί ο Βόλος να κάνει αντεπίθεση

• 21:56

27' Δυνατό σουτ του Γκιγέρμε έξω από την περιοχή πέρασε άουτ

• 21:50

Σε σέντρα του Βαλμπουενά, ο Μυστακίδης πήρε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της ομάδας του

• 21:50

21΄Δοκάρι για τον Ολυμπιακό

• 21:49

71-29 η κατοχή της μπάλας

• 21:47

18΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μουνίθ για την ισοφάριση

Ο Κούρτης δεν έδιωξε σωστά και η μπάλα στρώθηκε στον Ισπανό που πλάσαρε ελάχιστα άουτ

• 21:41

12' Από το κόρνερ του Βαλμπουενά ο Γκιγιέρμε με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

• 21:41

Γκολ για τον Ολυμπιακό

• 21:40

11΄ Ωραίο σουτ του Βαλμπουενά, έδιωξε σε κόρνερ ο πορτιέρο

• 21:39

10' Ως μη γενόμενη φάση με τον Ελ Αραμπί να παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε. Ηταν οφσάιντ ο επιθετικός του Ολυμπιακού

Βίντεο: Τα highlights του Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 2-3

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Περιστέρι σκοράροντας το νικητήριο γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κρέσπο.