Δεξιά ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος στο ματς Γουότφορντ - Άρσεναλ 2-2

«Γκέλα» Άρσεναλ με λάθος Παπασταθόπουλου - Βίντεο

© AFP 2019 / BEN STANSALL
0 0 0

Οι «κανονιέρηδες» προηγήθηκαν με 2-0 με ισάριθμα γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, όμως ο διεθνής Έλληνας στόπερ έκανε μεγάλο λάθος στο 2-1 με το ματς να λήγει τελικά 2-2.

Μια διαφαινόμενη μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Άρσεναλ τελικά εξελίχτηκε σε γκέλα για τους «κανονιέρηδες».

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι προηγήθηκε εκτός έδρας της Γουότφορντ με 0-2 χάρη στα δύο γκολ του Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ. Ο Γκαμπονέζος φορ άνοιξε το σκορ στο 22’ και 10 λεπτά μετά έκανε το 0-2, με την Άρσεναλ να αγκαλιάζει τη νίκη.

Όμως, στο 53’ ο Παπασταθόπουλος σε ελεύθερο έδωσε την μπάλα ουσιαστικά στον Ντεουλοφέου που έκλεψε την μπάλα από τον Κλέβερλι για το 2-1. Η Γουότφορντ κυνήγησε την ισοφάριση και την πέτυχε στο 80’.

Ο Περέιρα ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Νταβίντ Λουίζ, στο 80ο λεπτό, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεσή του ένα λεπτό μετά και ισοφάρισε για το τελικό 2-2.