Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο ματς Γιουβέντους - Λεβερκούζεν 3-0

Νίκες για τα φαβορί, τριάρα η Γιουβέντους

© AFP 2019 / ISABELLA BONOTTO
0 10

Τα ματς της Τρίτης δεν επεφύλασσαν εκπλήξεις, με τη «Γιούβε» να νικάει 3-0 τη Λεβερκούζεν, ενώ «διπλά» έκαναν Παρί και Ατλέτικο επί των Γαλατά και Λοκομοτίβ.

Φυσιολογικά σε γενικές γραμμές ήταν τα αποτελέσματα στα ματς των 22:00 της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

H Παρί με τον Ικάρντι πέρασε με 0-1 από την Κωνσταντινούπολη κόντρα στη Γαλατά, ενώ η Ατλέτικο νίκησε στη Μόσχα τη Λοκομοτίβ με 2-0. Η Σίτι άργησε αλλά νίκησε 2-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ενώ η Γιουβέντους κυριάρχησε και επικράτησε 3-0 της Λεβερκούζεν.

Γαλατασαράι – Παρί 0-1
Η Παρί δεν άφησε την ευκαιρία να κάνει το 2x2 μετά την απρόσμενη γκέλα της Ρεάλ με την Μπριζ. Έστω και δύσκολα στο 52΄ο Ικάρντι έλυσε τον γόρδιο δεσμό και έκανε το 0-1, σκορ που έμεινε ως το τέλος.

Μάντσεστερ Σίτι – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2-0

Οι πρωταθλητές Αγγλίας δυσκολεύτηκαν κόντρα στους μαχητικούς Κροάτες στο πρώτο μέρος, έχοντας δυο καλές φάσεις με τους Μπερνάρντο και Μαχρέζ. Ο Γκουαρντιόλα έβαλε τον Στέρλινγκ στη θέση του Πορτογάλου και ο νεαρός άσος στο 66’ άνοιξε το σκορ, ενώ το 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Φόντεν. Στο άλλο ματς του ομίλου, η Σαχτάρ πέρασε από την έδρα της Αταλάντα με 1-2.

Γιουβέντους – Λεβερκούζεν 3-0

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και στο 17’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Ιγουαΐν, μετά από σύγχυση στην άμυνα. Ο Μπερναντέσκι στο 62’ από τη συνεργασία των Ρονάλντο και Ιγουαΐν σημείωσε το 2-0, με τον Πορτογάλο να γράφει το 3-0 στο 89’.

Λοκομοτίβ Μόσχας – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-2

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος στη Μόσχα, στο 48’ το «παιδί – θαύμα» του πορτογαλικού ποδοσφαίρου, Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ. Τη νίκη για τους «ροχιμπλάνκος» κλείδωσε μετά από δέκα λεπτά ο Πάρτεϊ.