Ο Μάικ Τζέιμς με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Euroleague: Έκανε πλάκα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Βαλένθια

© Sputnik / Mikhail Serbin
0 0 0

Η νέα ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα στην πρεμιέρα της στην Ευρωλίγκα στη Βαλένθια επικρατώντας με 96-71.

Η ρωσική ομάδα δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες στην πρώτη αγωνιστική της Euroleague και πέρασε ένα εύκολο βράδυ στην Ισπανία απέναντι στη Βαλένθια. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας άρχισε να χτίζει τη διαφορά της από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και προηγήθηκε με εφτά πόντους διαφορά (17-24).

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δεν έβγαλε το φρένο από το γκάζι και συνέχισε και στην δεύτερη περίοδο να παίζει ωραίο μπάσκετ και πήγαινε στο ημίχρονο με διψήφια διαφορά πόντων, αφού ήταν στο +12 (38-50)

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά με την ΤΣΣΚΑ να συνεχίζει να παίζει επιθετικά και να βρίσκει καλάθια ανεβάζοντας τη διαφορά στους 22 πόντους (54-76) στο 30' και τα υπόλοιπα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την κάτοχο της Euroleague να παίρνει τη νίκη με +25 (71-96).

Για τους Μοσχοβίτες ο Χίλιαρντ ήταν ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους και δύο λιγότερους είχε ο Μάικ Τζέιμς.

Τα δεκάλεπτα: 17-24, 38-50, 54-76, 71-96

Ο Σέιν Λάρκιν στο Sputnik: Η ασθένεια που μου άλλαξε τη ζωή