14:49 09 ΑΥΓΟΥΣΤΟY 2020
0 0 0

Οι παίκτες των γηπεδούχων δεν αγωνίστηκαν στα τέσσερα πρώτα λεπτά διαμαρτυρόμενοι για οφειλές της διοίκησης, αλλά οι αντίπαλοι τους σκόραραν κανονικά δύο γκολ.

Σε παρωδία εξελίχτηκε στο Μεξικό ο αγώνα Βέρακρουζ – Τίγκρες που έληξε με 3-1 για τους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα λεφτά που τους χρωστάει η διοίκηση δεν αγωνίστηκαν στα τέσσερα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Οι παίκτες της Τίγκρες πάντως σκόραραν κανονικά με τους Εντουάρντο Βάργκας και Ζινιάκ, ενώ λίγο μετά έγινε το 0-3 πάλι από τον Βάργκας. Η Βερακρούζ έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Ντουένιας, με τον Καζίμ Ρίτσαρντς να βάζει το γκολ της παρηγοριάς.

Το ζήτημα είναι πως οι φιλοξενούμενοι ήταν ενήμεροι για τη διαμαρτυρία των παικτών της Βερακρούζ, εν τούτοις έπαιξαν κανονικά και σκόραραν παίρνοντας την ανάλογη εντολή από τον προπονητή τους, Ρικάρντο Φερέτι.