05:14 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟY 2020
0 0 0

Λίγες μέρες πριν από την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό, οι Βαυαροί στο 91’ έχασαν τη νίκη με το τελικό 2-2 κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, ενώ τραυματίστηκε και ο Ζούλε.

Με ένα γκολ στο πρώτο λεπτό και άλλο ένα από τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Άλφρεντ Φινμπόγκασον, στο 90+2’ η Άουγκσμπουργκ πήρε ισοπαλία 2-2 από την Μπάγερν.

Ο «συνήθης ύποπτος» Λεβαντόφσκι στο 14’ ισοφάρισε με ωραία γυριστή κεφαλιά, ενώ στο 49’ ο επίσης φορμαρισμένος Γκνάμπρι με ένα γκολ που θύμισε Άριεν Ρόμπεν έκανε το 1-2. Όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φινμπόγκασον με προβολή σε κενή εστία έγραψε το 2-2.

Tο επίσης δυσάρεστο για την ομάδα του Νίκο Κόβατς είναι πως στο 12’ ο βασικός σέντερ μπακ της ομάδας, Νίκλας Ζούλε, έγινε αναγκαστικά αλλαγή λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και η συμμετοχή του στο ματς με τον Ολυμπιακό την Τρίτη κρίνεται αμφίβολη.